Mars 1 stycznia wszedł do znaku Barana i pozostanie w nim do 14 lutego 2019 roku. Zapowiada się bardzo ciekawy początek roku, aktywują się wszystkie myśli, wydarzenia, emocje, uczucia. Ten czas zmusi nas do przejawiania inicjatywy, do szybszego realizowania swoich planów. Pojawi się więcej odwagi, by cokolwiek rozpocząć, przejawić siebie, wyjść z różnymi propozycjami. Energii przybędzie prawie we wszystkim i u wszystkich. Trzeba jednak prawidłowo nią rozporządzać. Oczywiście energia wejdzie nie tylko w pozytywne wydarzenia, aspekty życiowe, ale i w negatywne. Będziemy mieli wybór – albo wstać z łóżka i zająć się sobą, swoim ciałem, duszą i umysłem, albo pozostać w łóżku i przespać cały dzień, wpaść w jeszcze większą apatię. Będziemy wtedy obwiniać wszystkich za wszystko. Mars w Baranie aktywuje też sferę seksualną człowieka – partnerzy mogą otworzyć się na eksperymenty, włożyć w relacje więcej uczuć, oczekiwać więcej uwagi dla siebie. Trzeba jednak uważać, by namiętnościom oddawać się z głową, bo tego wymaga Baran. Inaczej można spaść na samo dno…
Mars będzie kierował impulsami, dążeniami człowieka. Jeśli chcemy coś otrzymać, to trzeba dokładnie zaznaczyć, co pragniemy osiągnąć. Mars będzie wyprowadzał na powierzchnię mnóstwo podświadomych programów. Jest to pozytywne zjawisko, ponieważ te programy staną się źródłem energii. Będą otwierać nas na możliwości – to, co kiedyś było naszym marzeniem, teraz może stać się realnością. Jeśli na przykład marzyliśmy o tym, by studiować jakiś kierunek, to teraz będzie możliwość zrealizowania swoich marzeń.
Pozytywny aspekt tego przesilenia, to optymizm i akceptacja wszystkiego. Negatywny aspekty, to negacja wszystkiego. Nie bądźmy lekkomyślni, bo mogą pojawić się traumy, nieszczęśliwe wypadki.
U kobiet będą przejawiały się męskie cechy, co może przyczynić się do problemów hormonalnych. Mogą pojawić się konflikty pomiędzy mężczyzną a kobietą, które będą dotyczyły władzy.

Dodajemy do siebie wszystkie cyfry, które znajdują się w dacie urodzenia. Wynik redukujemy, np.
data ur. 10.09.1970 = 10 + 9 + 17 = 36 = 9, szukamy cyfry 9.

1
Będziesz chciała stworzyć dookoła siebie aurę nadzwyczajności. Z łatwością obronisz siebie, zwyciężysz. Staraj się uciekać od okazywania zbyt dużego uporu w uczuciach, bo w przeciwnym razie dostaniesz od losu przykrości.

2
Pojawią się nowe możliwości, by zarobić. Poszerzaj swoje projekty i idee. To w czym się utożsamiasz, będzie otwierało nowy kanał, na przykład; wierzysz w miłość, to do ciebie przyjdzie. Jeśli w coś nie wierzysz, to zamkną się drzwi do tej możliwości.

3
Możesz wkładać energię w różne projekty i idee. Masz szansę zrealizować siebie. Negatywnym może być impulsywne zachowanie, bądź więc Trójko rozsądna. Praca intelektualna przyniesie ci sukces.

4
Masz w sobie wystarczająco dużo energii, by zrealizować własne projekty. Musisz jednak dokonać selekcji wewnętrznych schematów, bo reakcja obronna może tak mocno zablokować cię, że będziesz miała Czwórko wiele wątpliwości, aby cokolwiek rozpocząć. Konflikty w rodzinie mogą pojawić się z powodu nierozwiązania ich w przeszłości, z powodu niedomówień.

5
Masz sporo energii, by zrealizować to, czego chcesz. Bądź zdyscyplinowana! Hobby może zostać twoim źródłem dochodu. Odrzuć jedynie lekkomyślność, bo z powodu lekkomyślności możesz wiele stracić.

6
Tranzyt Marsa z Baranem dodać ci więcej energii. Wszystkie sprawy mogą ruszyć z miejsca, jednak musisz wiedzieć, że wraz z pojawieniem się szans przyjdą też obowiązki. Stawiaj przed sobą krótkie cele, a wtedy wszystko szybciej zrealizujesz. Będziesz wiedziała, że to jest to, czego pragniesz.

7
Mogą pojawić się konflikty z partnerem, z bliskimi. Można przejawiać elastyczność i kompromisy w komunikacji. Naucz się rozwiązywać problemy, ale wraz z partnerem. Okaż partnerowi uwagę i partycypuj w jego sprawach. Bądź cierpliwa do partnera.

8
Mogą przyjść problemy z partnerem, ale przez to, że będziesz przejawiała zbyt wysokie ego. Partner też może przejawiać zbyt wysokie ego. Mars sprawi, że między was może wejść kryzys. Musisz nauczyć się budować strategię, musisz zobaczyć co jest ważne, jakie są mechanizmy kosmicznych wpływów. To pomoże ci przewidzieć przyszłość.

9
Napełniaj się entuzjazmem! Pod wpływem energii Kosmosu będziesz bardziej aktywna niż dotychczas. Możesz poszerzyć swoją działalność. Dowiesz się też, że masz w sobie bardzo dużo energii, żeby osiągnąć swój cel. Nie bądź zbyt pewna siebie i zbyt dziarska.

autor: Emma Lange