Amuletem Orzecha Leśnego jest łosoś.
Orzech należał do drzew królewskich. Nie wolno było go wycinać, bo groziły za to wysokie kary – nawet kara śmierci.
Było tak dlatego, że to drzewo obdarowuje energią mądrości.
Wierzono, że jeżeli zjada się orzechy laskowe, to można się czegoś nowego nauczyć – nauczyć się wszystkiego, czego się chce. Powoduje to odnalezienie w sobie możliwości do rozwoju nowych umiejętności.

Opis Charakteru Ludzi Urodzonych Między 5 sierpnia a 1 września

Kim byli ludzie orzechy? Ludzie orzechy to byli ludzie, którzy dzielili się na dwie grupy.
Pierwsi to ci, którzy zajmowali się pismem i pracą ze słowem. Oni cały czas realizują się i doskonalą.
Drudzy byli niewolnikami. Teraz poprzez tamte doświadczenia mogą stać się bezlitośni. Jeśli spotkamy na swej drodze bezlitosnego orzecha, to od razu możemy powiedzieć, że w poprzednim wcieleniu był on niewolnikiem.orzechy laskowe Nie należy walczyć z nimi, bo to do niczego nie doprowadzi. Nie da się nad nimi zwyciężyć.  Będąc niewolnikiem, taki człowiek wiedział, że za wszystko mogą go ukarać, często wymierzając wobec niego karę śmierci. Dlatego teraz mając w pamięci te przeżycia, mogą walczyć o przetrwanie. Buntują się przeciwko wszystkiemu. Przeciwko religii, przeciwko układom, przeciwko ustrojowi. Boją się śmierci, ponieważ poprzednio byli bardzo bliscy śmierci, żyli w ciągłej niepewności czy nie zostaną zabici. Dzisiaj zatem walczą o siebie, o swoje życie.
Ludzie ci nie wybaczyli nigdy swoim oprawcom, przeciwnikom.

Zazwyczaj ludzie ci karmiczne węzły mają z synami.
Uważa się też, że wśród orzechów jest część ludzi, którzy przyszli ze wschodu. Oni przynieśli Celtom ze sobą swoje tradycje. Osoby te niosą ze sobą ducha przygody, wolności. Mogą to być ludzie władczy.
Orzech nie powinien wykazywać zazdrości. Brak zazdrości u orzecha świadczy o tym, że wszystko idzie dobrze, w dobrym kierunku. Jak tylko pojawia się zazdrość, to wszystko zaczyna się komplikować. Trzeba stosować metodę myślenia – „nie chcę tak, jak u niego, chcę po swojemu”. Zazdrość ogólnie powinno kontrolować się. Orzech odpracowuje karmę poprzez samotność, poniżenie.

autor: Emma Lange