Dusza winogrona rodzi się z obcokrajowca. Tych ludzi przywieziono na obce ziemie. Nie wiadomo jak przybyli, czy jako niewolnicy, czy jako podróżni zwiedzający z ciekawości inne ziemie i zaczęli żyć na tych ziemiach?!
Dobrze, jeśli Winogrono rodzi się kobietą. Oznacza to, że została porwana i przywieziona na daną ziemię.
Jeśli Winogrono rodzi się mężczyzną to znaczy, że to on kogoś porwał.
Siedzi w tych osobach program cudzoziemców, więc bardzo ciężko jest im odnaleźć teraz siebie.

Opis Charakteru Ludzi Urodzonych Między 2 września a 29 września

W życiu Winogrona bardzo ważną rolę odgrywa matka. Jest to kluczowe słowo dla Winogrona. Często ludzie Winogrona idą tą drogą, którą wybrała dla nich matka. Dla tych ludzi ważny jest w życiu porządek i dyscyplina, a szczególnie dążą do tego, by to inni im go organizowali. Zawsze przy takim człowieku musi być osoba, która pomaga i stwarza strukturę, buduje system. Ludzie ci są mądrzy, ale karma odgrywa w ich życiu rolę determinującą. Zamyka przed nimi pewne drogi i dlatego musi być przy nich osoba, która pomaga, np. wspinać się po stopniach kariery, przechodzić bariery, których by nie pokonali sami.

Samolubność jest śmiertelnym wrogiem Winogrona.
Winogrona są bardzo mądrymi ludźmi, a wydaje się czasami, że siedzą w jakiejś twierdzy, jaskini, pod kloszem. Są zamknięci dla świata. Mogą mieć wykształcenie, ale nigdy nie zastosują swej wiedzy. Mogą mieć dużą wiedzę, duże możliwości, ale nigdy tego mogą nie wykorzystać. Trzeba z nimi bardzo dużo pracować. Oprócz tego, że mają swoją indywidualną karmę, to jeszcze ciąży na nich karma matczyna.

Winogrono musimy sobie zdawać sprawę z tego, że we wszystkich nieszczęściach, które nas spotykają, jest zawsze jakaś odrobina szczęścia. Poza tym nigdy nie można być obojętnym, karma zawsze nam o tym przypomina. Złe wydarzenia mogą przynieść dla nas dobre skutki.

Dla wszystkich czas Winogrona powinien być okresem wiedzy. Praktyczną stroną realizacji rzeczy związanych z wiedzą.
Jest to też okres dobry na podróże.

autor: Emma Lange