7 września rozpoczął się miesiąc Metalowego Koguta. Jego działanie zakończy się 8 października.
Jest to miesiąc szansy i ryzyka, trzeba unikać wymuszania zdarzeń i nie robić nic bez rozpatrywania spraw ze wszystkich stron, by wystarczyło energii. Możesz poczuć się najlepszy i postawić na swoją wyjątkowość.

Kogut pomoże każdemu, kto zaraża innych optymizmem, więc nie bój się próbować wyglądać dobrze, imponować. Nie okazuj swego niezadowolenia, smutku i nie krytykuj, bo wtedy ofiarą staniesz się ty sam.
Kogut może być życzliwy, a może agresywny. Zmusi nas wszystkich do okazywania determinacji, bezmyślnego mówienia. Sprawi, że osłabnie empatia u ludzi.

Kogut jest samolubny, a metal jeszcze to potęguje, więc w duszach ludzi egoizm przybierze różne formy – od silnego egocentryzmu, do mechanizmów obronnych, aby ostatecznie wyznaczyć swe terytorium. Kogut kocha jasność, ekstrawagancję i nie zaufa nikomu, nawet sobie.
Kogut pozwoli nam myśleć logicznie, budować wszystko strategicznie. Jest zajęty teorią planowania – to jest budowniczy, więc wszystko, co zacznie się w tym miesiącu, będzie musiało być budowane cegła po cegle, zgodnie z planem – kogut jest strategiem.
Należy dodać, że logiczne myślenie nie zawsze wiąże się z rzeczywistością, dlatego Kogut nie zawsze wie, jak postępować. Jego reakcją obronną jest emocjonalna nierównowaga.

Metalowy Kogut mówi o tym, abyśmy nie wpadali w wir namiętności, a dopiero wtedy będziemy mogli wprowadzić coś nowego.

Wiele projektów możemy rozpocząć od zera, inwestując w wykonywanie działań mechanicznych, których potrzebujemy. Dużo i aktywnie pracujmy, pracujmy bez żalu. Ten czas będzie korzystny dla wszystkich, którzy podniosą się, którzy chcą zająć wyższe pozycje. Do problemów należy podchodzić bardzo ostrożnie. Należy szukać samej istoty, która leży głęboko w podstawie.
Kogut sprawi, że będziemy uważni – możemy szybko ocenić sytuację danej osoby. Czasami będzie to tak wyraźne, opisanie innych ludzi, że intuicja wydawać się będzie po prostu kosmiczna.

Czas Koguta jest najlepszy dla handlu, więc nie bój się reklamować tego, co sprzedajesz – twój produkt powinien być wyjątkowy. Kolejnym bardzo ważnym punktem jest to, że Kogut jest doskonałym organizatorem, więc jeśli chcesz coś zacząć, zorganizuj to teraz. Przygotuj bazę.
Kogut lubi uwagę, więc nie zapominaj o poświęcaniu uwagi dzieciom, krewnym, biznesowi. Organizuj swój czas dokładniej. Trudno będzie zrelaksować się. W tym okresie będziesz musiał pracować ze złożonymi energiami, a czas będzie wymagał od ciebie konkretów i dokładności.

autor: Emma Lange