Miesiąc drewnianego szczura rozpoczyna się 7 grudnia i trwa do do 5 stycznia. To świetny miesiąc do nauki czegoś nowego, o czym nigdy nie myśleliśmy, nie realizowaliśmy, by osiągnąć swoje cele.
Ruch będzie bardzo ważny – najważniejszą rzeczą jest nie stać w jednym miejscu, wykazywać aktywność zawodową.
Szczur niesie ze sobą energię sukcesu, może dać bonusy w każdej dziedzinie. Najważniejsze jest to, by być użytecznym dla kogoś. Ci, którzy chcą zdobyć popularność, mogą również dostać bilet do sukcesu, ale nie wolno próbować chodzić po głowach innych ludzi i nie deptać im po piętach. Szczur będzie starał się utrzymać relacje, chociaż każdy będzie chciał pokazać cechy przywódcze, skupić się na sukcesie we wszystkim, nauczyć się budować jasną, systematyczną linię. Organizacja powinna przejawiać się w każdym szczególe. Trzeba poznać swe pragnienia. Ponadto ludzie mogą chcieć bezpieczeństwa, co będzie powodem do niepokoju o swą przyszłość. Ważne jest, aby powstrzymać agresję i kreatywnie podchodzić do wszystkich sytuacji, nauczyć się walczyć o swoją niezależność i wolność. Zatem będzie łatwiej i lepiej tym, którzy mają własne firmy. Starajmy się okazywać przyjacielski charakter, szczególnie osobom bliskim. Wykorzystajmy swój potencjał, talent i umiejętności. Szczury będą musiały dostosować się do ścisłego porządku, a ten miesiąc nie przyniesie niespodzianek, wszystko zostanie zbudowane według schematu, myśli będą analityczne. Starannie ukryjmy swoje plany przed konkurencją, bo zazdrośni ludzie będą blisko, będą podsłuchiwać i robić po swojemu.
Niektórzy ludzie podniosą głowę, aby dostać to, czego chcą, ale uważajmy, bo tacy ludzie mogą całkowicie zrujnować nasze życie, i to na długi czas. Jeśli mówimy o uczuciach, to musimy być wierni. Jeśli już dokonaliśmy wyboru w miłości, nie powinniśmy schodzić ze swojej ścieżki. Młode stażem pary mogą zacząć nudzić się, więc muszą stworzyć coś ciekawego, kreatywnego – mniej narzekania, więcej romantyzmu.

Kobiety w tym miesiącu stają się bardziej energiczne, aktywne. To kobiety będą wykazywały więcej odwagi, będą wdrażać różne programy i podejmować decyzje dotyczące problemów. Kobiety staną się bardziej „samolubne” i pójdą jeszcze dalej, by uświadomić sobie swe piękno, dlatego będą flirtować, a czasem nawet zachowywać się bardzo wyzywająco. Będą skłonne do zmiany partnera, będą oczekiwać ogólnej uwagi i akceptacji. Kobiety niosą energię jasności, a dzięki radości będą zręcznie zarządzać emocjami. Zatem to kobiety powinny być uważne i życzliwe, by nie wszczynać kłótni i skandali. Przeciwnie, muszą okazywać szacunek i wnosić radość do związku. Od kobiecej praktyczności zależy materialny aspekt rodziny – muszą nauczyć się tworzyć komfort przy minimalnych kosztach. Jeśli kobiety wykażą większą odpowiedzialność i troskę, łatwiej będzie ich dzieciom dostosować się do sytuacji.

W tym miesiącu niepokój może pojawić się bez powodu, spowoduje napięcie atmosfery. Jeśli przyjdą zmartwienia, należy wszystko odłożyć, nie marnować pieniędzy, a wtedy przyjdzie sukces i stworzy nad nami materialne pole.

Intuicja pomoże nam dostosować się do każdej sytuacji. Żale, które zostaną wypowiedziane w tym miesiącu, każdy z nas długo będzie pamiętać, więc nie obrażajmy swoich bliskich. Niektórzy ludzie będą działać bardzo uparcie, a upór ten zmusi człowieka do bezwzględności i ostrożności. Może to prowadzić do trudnych uczuć i trudnej atmosfery w rodzinie. W pracy powstaną intrygi i plotki. To jest właśnie negatywna strona szczura.

Weźmy pod uwagę energię tego miesiąca i starajmy się być bardziej aktywni, radośni i poszerzajmy pole sukcesu. Uwierzmy we własną godność.
Możemy współpracować z firmami i ludźmi, oceniać pracę zespołową. Otwórzmy w sobie progresywny typ myślenia i wglądu, prawidłowo wyznaczajmy cele przed sobą i prawidłowo szacujmy swoje możliwości biznesowe. Przede wszystkim zajmijmy się swoją firmą. Łatwo wywołać w niej konflikty, więc znajdźmy wspólny język z innymi. Starannie planujmy przyszłość, a będziemy mogli wszystko zorganizować, aby uwolnić wszystkie swoje problemy. Wszystko, co zasiejemy w tym miesiącu, przyniesie wielkie żniwo na wiosnę.

autor: Emma Lange

Poprzedni artykułKalendarz Księżycowy – 7 grudnia 2018
Następny artykułKalendarz Księżycowy – 8 grudnia 2018
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.