Między 6 a7 listopada 2018 roku Węzły Księżycowe (Rahu i Ketu) zmieniają swoją pozycję. Północny Węzeł znajduje się w znaku Raka, a Południowy Węzeł w znaku Koziorożca, pozostanie tam do maja 2020 r. Będzie trzeba zmienić kierunek pracy, kreatywność – wszystko musi być ściśle zorganizowane i zaplanowane.
Będzie trochę mniej spontaniczności. Wewnętrzne wpływy zmuszą do ponownego rozważenia granic swojego wewnętrznego świata, aby zrównoważyć i zharmonizować rodzime archetypy.
Zechcemy być wolni od ograniczeń, od niektórych schematów i instrukcji. Niektórzy zaczną rozwijać swe ego i poczucie własnej wartości. Zapragną wyzwolenia od wszystkiego, nawet tego, co konieczne. Będą chcieli otworzyć się na miłość, zrozumienie, na rodzinę, ale każdy zrobi to na swój sposób. Powinniśmy nauczyć się organizować sobie życie rodzinne i szarość życia.
Kiedy nadejdzie ten czas, ludzie będą chcieli znaleźć schronienie w swoim własnym świecie i żyć tylko tym. Nie będzie interesujące to, co daleko, ani to, co blisko.
Ponadto nadszedł czas na poprawne zrozumienie swych emocji, czyli skąd się biorą i jak mogą zakończyć swe życie. Serce podzieli się na to, co „moje” i na to, co „nie moje”.
Wszystko co nas otacza, ulegnie oczyszczeniu – zobaczymy jak struktury pękają, szczególnie struktury rodzinne.
Zmiany w tym roku mogą nas cofnąć w czasie – będziemy musieli wrócić do przeszłości, aby zamknąć ją na zawsze. Może uwolnić się wiele różnych problemów, które były w przeszłości. Wszystkie te problemy można rozwiązać, a szkody i negatywy będą pokazane w tym, co wskaże dolny węzeł na wykresie urodzeniowym.

<<Dolny węzeł pokazuje, które programy będą aktywowane w naszej podświadomości, a górny węzeł pokazuje, jakich narzędzi możemy użyć, aby pozbyć się negatywu>>

Konieczne będzie znalezienie równowagi pomiędzy domem a pracą. Będziemy musieli połączyć męski i żeński pierwiastek. Pomoże nam w tym energia matczyna – pomoże zrozumieć sytuację. Podpowie, w którym kierunku poruszać się. Zobaczymy ostry podział płci, lub rywalizację między płcią męską a żeńską.
Energia kobieca będzie wiodąca, co oznacza, że ​​problemy będą rozwiązywane spokojnie i uporządkowanie. Zarządzanie powinno być miękkie, np. będziemy skłonni oszczędzać, zapisywać, nawiązywać emocjonalne kontakty. Będziemy czerpać radość z więzi rodzinnych.
Niektórzy ludzie będą chcieli stać się mentorem lub nauczycielem dla kogoś. Będą chcieli chronić drugą osobę. Głęboka ewolucja może rozpocząć się od zrozumienia swych rodziców, a także ich wzajemnych relacji.
W momencie przejścia węzła i przejścia natalnego przez te punkty, możemy powtórzyć ścieżkę swoich rodziców, powtórzyć ich programy, aby przenieść je do swojego życia – postawy, urazy i radość. Ogólna struktura otworzy nowe systemy w energiach rodu. Rodzina może nam wiele pokazać, otworzyć nowe obrazy, ujawnić rodzinne emocje, emocjonalne powiązania. Będziemy musieli nauczyć się współczucia i zrozumieć wszystkich przodków, którzy żyli przed nami, aby zobaczyć połączenia archetypów.
Konieczne będzie nauczenie się tworzenia przytulnej atmosfery w domu i upewnienie się, że macierzyńska energia jest zawsze w zasięgu rodzinnego ogniska domowego. Teraz mamy wybór – okazać litość i współczucie, albo odwrotnie – pokazać nieuprzejmość, pozostać na swoich pozycjach, wykazać nieugiętość.

Południowy Węzeł przyniesie wsparcie, które możemy wyciągnąć z poprzedniego życia. Może pokazać strefę komfortu, z której musimy wyjść, aby rozwinąć się. Wielu z nas zechce przywrócić sprawiedliwość, poświęcić coś, aby osiągnąć cel. Ten okres jest dobry, ponieważ może odświeżyć nasze myśli i zobaczymy jakiś ważny aspekt z drugiej strony.

Przejście węzłów do tych punktów powoduje nieoczekiwane zmiany w strukturach, np. w rodzinach. Energia ta zmusi energię duszy do poruszania się, ujrzenia faktu, jak ważne jest umocnienie swojej duchowej rodziny. Aby otrzymać miłość, najpierw musimy wyciągnąć rękę i wydostać się z własnej przestrzeni. Jeśli już zrobimy krok, nie będziemy w stanie wycofać się.

Rak to wiara w sukces i w zwycięstwo. Pomysł może zostać zrealizowany, a wiara w niego wesprze energetycznie. Wiara pomaga nam przejść do innych warunków i dokonać zmiany egregorów. W to, w co wierzysz, otrzymasz! Dzięki temu przekonaniu, możesz przenieść się w przestrzeń wypełnioną inną energią.

Koziorożec pokazuje to, co jest w nas zaakcentowane, tzn. co może wyjść na powierzchnię. Koziorożec utwierdzi, jakimi mechanizmami możemy osiągnąć kurs, który wybierzemy. W tym okresie będzie nieubłagany, nie będzie już powrotu. Aspekt szczęścia zostanie zamknięty i nic nie przyjdzie samo. Potrzebna będzie systematyczna praca, by coś osiągnąć. Jeśli zdołamy przejść na nowy poziom energii, dostaniemy to, czego pragniemy. Jednak aby dostać to, czego pragniemy, musimy wziąć na siebie odpowiedzialność. Los może obdarować nas prezentem, rodziną, dzieckiem, pięknem, pieniędzmi. Jednak gdy nie wykorzystamy tego prezentu prawidłowo, stanie się on przekleństwem.

Ta pozycja węzłów wzywa nas do zostania mistrzem swojego przeznaczenia, wyeliminowania myśli niewolnika i otwarcia się na swobodną kreatywność we własnym przeznaczeniu. Energia jest aktywowana, otwierają się nowe kanały i musimy znaleźć swoją energię, poczuć ją – poczuć, że to nasza rodowa energia, że czujemy się dobrze w tej energii. Zmieniamy swój świat, odcinamy te kontakty, których nie potrzebujemy – odcinamy je bez żalu. Zmieniamy swoją reputację, uczymy się pomagać, służyć innym. Przynosimy pokój i gromadzimy energię w każdej formie.

Nie kumulujcie w sobie chciwości, zła, zazdrości – zazdrości o to, co mają inni. Nic was przecież nie powstrzymuje przed zdobyciem tego. Możecie przetłumaczyć wszystko, czego potrzebujecie, na dialog z energiami.

Wszystko w tym okresie będzie miało swój cel, znaczenie, więc spróbujcie to sobie uświadomić i zastanówcie się, dlaczego tego nie macie, i na odwrót.
Znak Raka na linii węzłów mówi, że nagroda będzie zależeć od tego, ile siły, wiary, energii włożymy w swoje marzenia. Wszystko jest tutaj proste – albo wkładasz wysiłek w rozwiązanie swojej karmy, albo nie robisz tego. Wchodzisz na nowy poziom myślenia, czy zostajesz na starym?!
Przy takiej pozycji węzłów musimy zdobyć nową mądrość, ale nie będzie to łatwe i proste, nie będzie szybko i natychmiast. Z tym, co nie pasuje nauczmy się pracować, jak w pełni podejść do przeszkód. Nauczmy się akceptować to, co przychodzi do nas.
Cała nasza działalność może przejść na prostą. Jeśli zaakceptujemy wszystko delikatnie i swobodnie, jeśli obudzimy się, to będziemy gotowi, aby zamknąć za sobą drzwi, a wtedy otworzą się nowe. Wszystko, w co zainwestujemy swoją energię, przyniesie owoce czy to podoba się nam, czy nie – nie ma znaczenia dla losu, ponieważ je zasialiśmy, co oznacza, że ​​powinniśmy je zebrać.

autor: Emma Lange