7 KWIETNIA jest dniem bez pracy. To dzień błogosławieństwa. Swój początki wziął już w starożytności, a potem przejęła go religia prawosławna i nazwała  Dniem Zwiastowania Anioła. To dzień, w którym Anioł zwiastował Matce Boskiej, że narodzi syna. Powiedział jej; << ciesz się, ponieważ zeszła na ciebie Łaska Pańska! urodzisz syna, który uratuje cały świat! przyjdzie człowiek, który uratuje ludzi, wymaże ich grzech pierworodny >>
Matka Boska dowiedziała się wtedy, że musi spełnić proroctwo i przyjęła to z pokorą.

Matka Boska jest uznawana na terenach, na których przejawia się religia chrześcijańska, ale także i prawosławna. Poświęca się jej dużo modlitw, szczególnie o zdrowie i szczęście. Uważa się też, że przy apostole Piotrze, który stoi u bram raju, stoi Matka Boska. Piotr nie przepuszcza wszystkich dusz przez bramę raju, ale Matka Boska w swej litości pozwala niektórym duszom przejść przez bramę.
7 kwietnia jest poświęcony Matce Bożej – momentowi, gdy Matka Boska usłyszała proroctwo od Anioła, które to proroctwo przyjęła z pokorą. Było to jednocześnie dla niej poniesieniem wielkiej ofiary, nie tylko błogosławieństwem, bo wraz z Jezusem przeżywała jego ból i ból świata.
Bardzo dobrze w tym dniu czytać modlitwy. Przede wszystkim w tym dniu, czyli 7 kwietnia nie wolno pracować. Nie piszemy tutaj o pracy, która wykonywana jest, gdy człowiek musi spełniać swoje obowiązki wobec państwa. Uważano, że w tym dniu nawet ptaki nie wiją gniazda! Nie wolno sprzątać, gotować, wykonywać prac domowych, wymyślać sobie nowych zajęć, robić zakupów. Jedzenie powinno być przygotowane dzień wcześniej, a 7 kwietnia jedynie odgrzane. Mieszkanie wysprzątajmy dzień wcześniej. Można opiekować się chorymi ludźmi, dziećmi. Nie można pracować w ogrodzie, siać, bo jest to dzień odpoczynku przez duże O!
Odpoczywajmy, relaksujmy się, dzielmy się dobrymi emocjami. Jeśli mamy złe wiadomości do przekazania, to zostawmy je na poniedziałek 8 kwietnia, ponieważ w tym dniu nie można dzielić się złymi wiadomościami i plotkami. Nie można obgadywać ludzi, oceniać, kłócić się – jeśli pokłócisz jest z kimś w dniu 7 kwietnia, to rozstanie i niezgoda będą trwały bardzo długo.
Nie można objadać się – nie trzeba trzymać się reżimu postnego, ale wykazać raczej skromność w jedzeniu, nie dogadzać swojemu podniebieniu. Wszelkie imprezy, chodzenie do barów, picie alkoholu jest zabronione. Należy wyciszyć się, wykazywać spokój, refleksję, miłość do siebie i do ludzi. Bądźmy pokorni… Szukajmy kompromisów, bo jest to bardzo dobry czas na pogodzenie się z kimś. Można spełniać czyjeś prośby.
Uważano też, że w tym dniu dobrze jest karmić ptaki, ponieważ zanoszą do nieba dobrą nowinę i dobre wieści o nas, o naszych postępkach.
Poganie w nocy z 7 na 8 kwietnia palili ogniska – ogień był ważny, ponieważ miał roztapiać chłód w sercach ludzi. Tej samej nocy powinno się wynieść śmieci z domu, by oczyścić dom ze starej energii. Wraz rytualnym wyniesieniem śmieci, wynosimy z domu wszelkie urazy, niedomówienia, choroby i łzy.
Jeśli ktoś ma ogród, to może w nim spalić wszystkie stare rzeczy, które wyniósł z domu, a popiołem, który zostanie po spalonych rzeczach posypać ogród. 8 kwietnia Bóg błogosławi  taką ziemię. Oczywiście jest to symbol oczyszczający atmosferę wokół nas, bo spalają się wszystkie urazy, kłótnie, niedomówienia, które były w rodzinie.
6 kwietnia należy upiec, jeśli ktoś potrafi, chleb na zakwasie. W prawosławnym kościele piecze się taki chleb w kształcie ptaka (skowronka) i dzieli się nim z innymi – chleb nazywa się prosfora. Pozostałości po chlebie/okruszki daje się do jedzenia zwierzętom domowym. Chleb chroni zwierzęta domowe przed chorobami.
Nie kłóćmy się, nie przeklinajmy, nie wyjaśniajmy relacji! Nie wolno kąpać się (należy zrobić to dzień wcześniej, oczywiście myć jak najbardziej!), farbować włosów, robić manicure, itd.
Bardzo dobrze w tym dniu powiesić w mieszkaniu wizerunek skowronka lub jaskółki, bo dzięki temu do domu przyciągniemy pieniądze.
7 kwietnia nie wolno zakładać nowych ubrań, których nigdy nie nosiliśmy. Jeśli założymy takie ubranie, to może ulec ono zniszczeniu i nie będziemy mogli go nosić w przyszłości. Nienoszone ubrania – nowe ubrania zakładano dopiero w Wielkanoc. Przed dniem Wielkiej Nocy należy być pokornym nawet w stroju.

Oferty Analiz