Planeta Ziemia posiada własne pole magnetyczne z dwoma biegunami: północnym i południowym. Północny biegun magnetyczny znajduje się na półkuli północnej (w Arktyce), a południowy biegun magnetyczny znajduje się na półkuli południowej (na Antarktydzie).
Od czasu do czasu pole magnetyczne Ziemi ulega zakłóceniom. Perturbacje te są powodowane przez Słońce. Na Słońcu dochodzi do eksplozji, a strumienie naładowanych cząstek są wyrzucane z jego atmosfery w przestrzeń międzyplanetarną. Gdy strumienie te docierają do ziemskiej powłoki magnetycznej, oddziałują z nią i powodują burze magnetyczne. Dni burz magnetycznych można śmiało nazwać dniami niekorzystnymi.
________________________________________
Zbliżający się styczeń przyniesie kilka trudnych dni dla meteopatów.
Niebezpieczne daty to: 1, 2, 8, 9, 10, 14 i 15 stycznia.

Burze magnetyczne w styczniu…
🌟 1 i 2 stycznia emisja plazmy wstrząśnie ziemskim geofonem. Burza o sile 3-4 punktów może spowodować pogorszenie stanu zdrowia. W okresie silnego ataku geomagnetycznego pojawiają się bóle głowy, skurcze, a nawet nudności.
🌟 Od 3 stycznia do 7 stycznia wiatr słoneczny o mocy 2 punktów nie będzie miał wpływu na zdrowie, ponieważ niewidzialna powłoka ziemska gasi niewidzialne strumienie plazmy.
🌟 Od 8 do 10 stycznia napięcie wzrasta, wiatr przyspiesza, emisja energii słonecznej wzrośnie do 3 punktów. Meteoropatom lepiej jest przetrwać burzę na świeżym powietrzu, wybrać się na spacer, pościć. Włączcie do swojej diety więcej świeżych owoców.
🌟 Od 11 do 13 stycznia – ponownie 2-punktowa burza, która zapobiegnie silnemu naciskowi tła geomagnetycznego.
🌟 14 i 15 stycznia masa Słońca objawi się w postaci 3-punktowej burzy, dlatego starajcie się wysypiać i pić więcej wody.
🌟 16 i 17 – dni całkowitego spokoju.
🌟 18 stycznia nastąpi krótki, 3-punktowy wzrost geoaktywności. Nie pijcie alkoholu.
🌟 Od 19 do 27 stycznia przypada okres spokojny i bez ostrych rozbłysków na Słońcu.
🌟 28 stycznia w pierwszej połowie dnia nastąpi słabe zaburzenie o sile 3 punktów. Meteopaci powinni spędzić dzień w dobrym towarzystwie.
🌟 Od 29 do 31 – słoneczna pogoda nie zakłóci powierzchni Ziemi.

Najczęstsze objawy chorobowe u człowieka z powodu burz magnetycznych:
• pogorszenie nastroju,
• ból głowy,
• zaburzenia snu,
• stan depresyjny,
• skoki ciśnienia krwi.
Niektórzy ludzie odczuwają bóle stawów i pogorszenie chorób przewlekłych. Ludzie stają się nieuważni, konfliktowi i niespokojni.

Jak przygotować się na burze magnetyczne?
W przeddzień burzy magnetycznej nie przepracowuj się, spędzaj co najmniej godzinę dziennie na świeżym powietrzu. Jedz lekkie posiłki, ogranicz palenie i picie alkoholu. Wyśpij się dobrze i wykonuj lekkie poranne ćwiczenia. Osoby cierpiące na choroby przewlekłe powinny zaopatrzyć się w niezbędne leki.
Ważne jest, aby zachować spokój i nie przesadzać z wpływem burzy magnetycznej na organizm.

Jak uchronić się przed negatywnym wpływem burzy?
Aby zmniejszyć negatywny wpływ burzy na organizm, ogranicz intensywną aktywność fizyczną, częściej odpoczywaj, chodź na świeże powietrze i zadbaj o odpowiedni sen. Stosuj zdrową dietę: jedz ryby, warzywa, płatki zbożowe, pij więcej wody.

Czego nie robić podczas burz magnetycznych?
Przestań pić kawę, alkohol i palić. Nie poddawaj się stresowi, unikaj sytuacji konfliktowych. Nie podejmuj się zadań wymagających skupienia i uwagi. Ogranicz podróże samochodem.

Emma Lange – portfolio
Emma Lange – blog
adres e-mail: kontakt@emma-lange.pl

|

Poprzedni artykułKalendarz Księżycowy – 25 grudnia 2023
Następny artykułKalendarz Księżycowy – 26 grudnia 2023
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.