Prawie wszyscy ludzie są meteopatami. Odpowiadamy na wahania ciśnienia i zmiany w przyrodzie. Szczególnie wrażliwe są ci, którzy mają jakieś zmiany patologiczne serca. Właśnie wtedy, gdy pojawiają się zmiany związane z pogodą lub anomalią ziemską, ważną rolę odgrywa również klimat o dużej wilgotności. Człowiek jest stworzeniem, które składa się z wody i reaguje na spadki ciśnienia, zmiany magnetyczne. Cała czułość zależy od tego, ilu ludzkie ciało może, lub nie może zrekompensować spadków ciśnienia. Doktor Dmitry Khan mówi:
<<Nie jestem zwolennikiem straszenia ludzi i zmuszania ich do biegania do lekarzy, do poddawania się testom, ale jeśli ciało ci coś mówi, to powinieneś zadbać o swoje zdrowie. Powinieneś obserwować je i żaden z lekarzy nie jest winny, jeśli sam nie zadbasz o swoje zdrowie. Natura dała człowiekowi długi wiek, bo można żyć ponad 100 lat, ale nie chcemy życia szczęśliwego i długiego, a krótkiego i szczęśliwego – tak zaprogramowaliśmy się sami>>

Od 8 do 11 listopada oczekuje się silnej burzy magnetycznej, możliwe są zaostrzenia chorób przewlekłych. Szczególnie należy zachować ostrożność wobec tych, którzy przyjmują dużą ilość leków, przechodzą chemioterapię i przyjmują leki na nadciśnienie. Możliwe są zawroty głowy, niedyspozycja, problemy z oddychaniem i rytmem serca.

Od 15 listopada do 18 listopada oczekuje się średniej burzy magnetycznej, dlatego też należy ściśle monitorować zmiany ciśnienia, a problemy mogą zaczynać się od stawów i kości. Pewne trudności mogą się również pojawić u osób cierpiących na migrenę.

Średniej burzy oczekuje się od 21 do 23 listopada, dlatego należy zachować ostrożność wobec osób z chorobami serca i problemami ze stawami. Należy pić więcej płynów, brać prysznic 2 razy dziennie, aby zmienić elektrochemię skóry, a także można zwiększyć dawkę magnezu w tych dniach.

Erytrocyty we krwi są nosicielami ładunku ujemnego, przez co następuje ruch komórek i gdy zmienia się pole magnetyczne Ziemi, niektóre komórki zmieniają ładunek, powodując tworzenie się skrzepów krwi i zaburzenia czynności sercowo-naczyniowej.

autor: Emma Lange