Listopad rozpocznie się od znaku Skorpiona, w którym zbierze się wiele planet – Merkury, Wenus, Prozerpina, Słońce i Węzeł Księżycowy. Znak Skorpiona ma transformujące energie, pociągające za sobą kryzysy i potężne zmiany. Balansują na krawędzi dwa wielokierunkowe prądy: życia i śmierci. Dotyczy to raczej globalnej restrukturyzacji: zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej – kiedy to, co nie jest już potrzebne, umiera, robiąc miejsce nowemu, ważniejszemu, co w kategoriach ewolucji musi istnieć, aby podtrzymywać życie. W tym miesiącu szczególnie będzie widać potrzebę radykalnej zmiany i pożegnania się ze starymi systemami, poglądami, paradygmatami, wartościami, strukturami, prawami, ideologiami, postrzeganiem itp.
Prozerpina odpowiada za przekształcanie tego, co mamy w tej chwili i formowanie na tym fundamencie nowego systemu, a Węzeł pokaże to, co zostawiamy w przeszłości – to, co stare, ale tak dobrze znane.
Co umrze i aktywnie się zmieni?
Osobowość, świadomość, a w astrologii geopolitycznej – przywódcy świata, szczyt władzy.
Związki, szczególnie miłosne, finanse, dobra materialne, systemy wartości i pragnienia. Zmieni się sztuka, ekonomia, jedzenie.
Dziedziny handlu, edukacji (częściej szkolnictwa), mediów, reklamy, logistyki, transportu, technologii, informacji, naszych powiązań, kontaktów, komunikacji, przemieszczeń (podróży).
Prawie wszystkie planety w Skorpionie odczują przesunięcie swoich funkcji, z tym że Proserpina wyróżni się. Energie Skorpiona są jej bliskie i słusznie, bo jej zadaniem jest wyszlifowanie tego, co było, pomoc w prawidłowym wyciąganiu wniosków i podejmowaniu decyzji, a następnie wyhodowanie z tego zaoranego pola czegoś nowego i żywotnego.
Wenus może powodować zazdrość, kompleks typu: „nikt mnie nie kocha”, chaos w celach i pragnieniach, gdy nie wiadomo, co robić i do czego dążyć. Sami nie będziemy wiedzieć, czego chcemy.
Merkury da zamiłowanie do konfliktów, niespokojnych wiadomości, pyskatych i sarkastycznych uwag, podejrzliwości i manipulacji, co z drugiej strony może też uczynić nas ofiarą subtelnych sugestii. Ale jednocześnie Merkury w Skorpionie da nam wielką intuicję, bystry umysł i krytyczne myślenie, więc możemy uniknąć dezinformacji, jeśli zachowamy otwarty umysł i nie damy się oszukać.
Słońce w Skorpionie poprowadzi do samooskarżania i samookaleczania, do wysokich emocji i braku zaufania – wszystkie nasze lęki, kompleksy i urazy wyjdą na powierzchnię. Jeśli jednak nie zamkniemy się na te energie i uda nam się spojrzeć na siebie bez złudzeń, zobaczymy własne obszary wzrostu, niedociągnięcia, negatywne cechy. To wszystko przyczyni się do procesu transformacji interpersonalnej i samodoskonalenia.

Do 10-tego listopada trwa gra terapeutyczna Zaćmienie, dzięki której odkrywasz nowe informacje na swój temat, odkrywasz nowe możliwości, budujesz nowe strategie. Nie lubisz opowiadać o sobie? Nic nie szkodzi! Dzięki narzędziom, które wykorzystuje się w Grze, łatwo i przyjemnie będziesz odkrywał to, czego nie mogłeś wyrazić słowami, nazwać po imieniu. Otrzymasz wskazówki, jak przepracować konkretną kwestię, co jest dla ciebie najbardziej korzystne, w co się angażować a co odrzucić. Przez dwie godziny będziesz podróżował po krainie swoich marzeń i możliwości. Powrócisz do dzieciństwa, do chwil, które były dla ciebie przyjemne. Przypomnisz sobie wiele scen ze swego obecnego życia, ale też z poprzednich scenariuszy życiowych. Niektóre wspomnienia i odczucia mogą być zaskoczeniem, z innymi możesz się nie zgadzać. Jednakże zanim odejdziesz od „stołu”, będziesz pełen refleksji, zrozumienia, zdziwienia, nadziei. Może będziesz musiał przeprogramować dotychczasowe myślenie, ale uwierz, że będzie to z korzyścią dla ciebie!

Zapraszamy!
czas trwania gry transformacyjnej – 120 minut

spotkanie płatne

kontakt@emma-lange

Począwszy od połowy listopada będzie coraz łatwiej, nawet wtedy, gdy ujawnią się nowe drogi zmian. Każdy z nas będzie miał szansę przejść je będąc przygotowanym. Zwolniło się miejsce dla nowych rzeczy, które przyczynią się do naszej ewolucji. Wszyscy mamy wielką szansę na oświecenie i świadomość, która pomoże nam w szybszej i mniej bolesnej transformacji; chodzi też o pomoc, wsparcie i ochronę z Góry, więc nie zapominajcie o modlitwach i szczerych prośbach. Dobrze, jeśli nie jest to wyraz merkantylizmu i egoizmu, ale „wołanie duszy” o wspólne dobro i dobrobyt.
Listopad będzie okresem bardzo transformującym. Do końca tego miesiąca zarówno my, jak i świat, możemy dojść do maksymalnego odnowienia. Do ostatnich dni listopada nasza cywilizacja uświadomi sobie znaczenie zmian i tego, co z nimi związane, pozwalając na pierwsze kroki w kierunku ważnej globalnej zmiany.
Aby w tym czasie napotkać mniej kłopotów i problemów, polecam uzbroić się w elastyczność, zdolności adaptacyjne i otwartość na świat. Najważniejsze, aby pamiętać, że Wszechświat nie chce nas skrzywdzić, chce jedynie pomóc nam wznieść się na nowy poziom rozwoju, a do tego wszyscy potrzebujemy zmian, przede wszystkim na planie wewnętrznym. Zwróćmy więc uwagę na ludzi, wydarzenia, myśli, pomysły, które pojawią się w naszej przestrzeni; nie patrzmy na problemy, jak na globalny kryzys, ale jak na okazję do zdobycia nowych doświadczeń, uświadomienia sobie czegoś ważnego, zrozumienia siebie. Odpuśćmy to, co odchodzi z naszego życia, bo to znaczy, że nie jest nam już potrzebne. I nie bójmy się zmian, bo to cecha każdego żywego organizmu, która przyczynia się do przetrwania i ewolucji.

To może być trudny czas dla biznesu. Rzeczy będą poruszać się powoli i spowalniać, ale cokolwiek zrobimy, będzie szło z nami przez długi czas.
W tym miesiącu czeka nas kilka poważnych zwrotów akcji. Nie zaczynajmy niczego nowego, nie negocjujmy, nie podpisujmy umów. Konkurencja będzie zbyt duża, więc nie powinniśmy nawiązywać nowych kontaktów biznesowych. Nie należy wdawać się w aktywną rywalizację. Kto pierwszy rozpocznie walkę, straci inne szanse we wszystkim, na wygraną także.

Saturn w kwadraturze do Urana bierze rozpęd i kieruje nas ku nowej erze. Czas na coś nowego, czas na bardzo duże zmiany w gospodarce, w życiu codziennym – to warstwa praktycznej realizacji. Pokażmy się z pozycji praktycznej.
To ostatnie starcie nowego ze starym, a wszystko skończy się w grudniu! Nastąpi duża zmiana, która polegać będzie na zmianie struktur zarządzania – jedna warstwa odchodzi, a przychodzi nowa warstwa myślenia.
Małżeństwo, praca, zdrowie…trzeba będzie wprowadzić zmiany we wszystkim, co wydaje się nam stabilne, ale nie na nowe. Reżim, porządek, system relacji szef-podwładny, porządek w domu, związek, postawę pokoleń.
To okres przemyśleń i analizy wszystkiego, co jest wokół nas.
W tym miesiącu powinniśmy przygotować się na zmiany, będą one powolne i gruntowne. Nagłe zmiany nie będą konieczne, bo przyniosą ze sobą wiele błędów.
W drugiej połowie listopada wszystko stanie się łatwiejsze, działania staną się prostsze, a kontakty liczniejsze. Zechcemy być popularni i wyjątkowi poprzez konfrontację.

Neptun wchodzi w statykę i ważne będą uczucia, miłość. Poczujemy przypływ sił i uczuć, nasilenie przeżyć. Stare wspomnienia wypłynąć z głębi; przypomnimy sobie o ranach i pretensjach. Relacje z bliskimi mogą eskalować do bardzo emocjonalnych zawirowań. Ostatnia fala tego roku będzie nieprzyjemna, bo wtedy wszystko się zmieni. Nie przyspieszajmy, nie intensyfikujmy, zwolnijmy.

Jest to trudny miesiąc dla zdrowia, ponieważ energie nie są jeszcze stabilne. Problemy z wątrobą, pęcherzykiem żółciowym, tarczycą, nadmierną emocjonalnością, gardłem i kręgosłupem.

Oferty Analiz

Emma Lange – portfolio
Emma Lange – blog
adres e-mail: kontakt@emma-lange.pl

|

Poprzedni artykułBurze Magnetyczne – listopad 2022
Następny artykułKalendarz Księżycowy -1 listopada 2022
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.