Imbolc uważane za jedno z głównych świąt kręgu celtyckiego, a ze względu na swoją energię było uważane za święto kobiet. Imbolc przypominał, że wszystko się zmienia, kręcą się nowe spirale, pojawiają się nowe wejścia i wyjścia z sytuacji. Imbolc obchodzony jest w dniach 1-2 lutego i uważany jest za dzień św. Brygidy. Przyroda zaczynała się budzić, duchy natury tkały nowe nici, po których dzieci zstępowały na Ziemię. Owce zaczynały rodzić, chłód nieco ustępował.
Świat czeka na Wiosnę, zasoby już się wyczerpały, ale można poczuć zapach świtu, bo Natura zaczyna nas nasycać czymś nowym, bardziej użytecznym, odnawiając nasze subtelne energie.
Imbolc to rozwinięcie nowej spirali, która wprowadzi do naszej sytuacji nowe scenariusze życiowe, a także wprowadzi zasoby i możliwości, które trzeba wykorzystać, aby przeżyć rok z zyskiem. Czasami Imbolc jest uważany za święto, które prowadzi nas do centrum zrozumienia sytuacji. W stronę jedynego prawidłowego rozwiązania złożonego problemu. Jeśli przechodzisz przez trudność, z której nie ma bezpośredniego wyjścia, istnieje tylko jedno lekarstwo – jest to możliwość wyjścia tą samą drogą, którą przyszedłeś. Dlatego Imbolc jest takim punktem energetycznym w Porze Roku, który pozwala wrócić do przeszłości, transformować ją w sobie i wyjść tą samą drogą, na przykład aktywować stare marzenia, wrócić do tych ludzi, którzy kiedyś pomogli lub doradzili.
Jak wspomniałam powyżej, owca jest ważnym symbolem tego święta, nie tylko dlatego, że dała potomstwo, ale także przędzę. Przędzenie to przekształcenie stosunkowo krótkich i cienkich włókien w znacznie dłuższe i grubsze nici, czyli przędzę. Wraz z przędzalnictwem ludzkość rozwinęła tkactwo, czyli wytwarzanie różnorodnych wyrobów z elastycznych materiałów pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Tkanie położyło techniczne warunki tkania. Rzemiosła te zapewniły ważną i główną jednostkę – nić, wełnę lub roślinę. Nić została zwinięta w kłębek lub wręcz przeciwnie, rozplątana i miała święte znaczenie.
Ludzie postrzegali swój los jako nić, a kołowrotki były postrzegane jako akt Boży. Wątek jest jak metafora życia, bo ma swój początek i koniec. Wróżby noworodkowi odbywały się za pomocą nitki, a wszycie dodatkowych nitek umożliwiało skorygowanie Losu. Imbolc to święto, które pomaga odnaleźć te dodatkowe wątki, które zmieniają nasz Los.

Wszyscy mamy teraz okazję zmienić coś w naszym Losie, zmienić kierunek, ponownie coś sobie uświadomić i poprawić.
Zobaczmy, jaki wątek możesz dodatkowo wciągnąć w swój Los…
Oblicz numer swojej Drogi Życia:
> Data 8. 5. 1977r.
8 + 5 + 1 + 9 + 7 + 7 = 37 = 3 + 7 = 10 = 1 + 0 = 1 liczba Drogi Życia

JEDYNKA
Tylko nieliczni mogą zrobić krok naprzód w swoim rozwoju, jeśli zrozumieją swój Cień. Jeśli posiadasz Analizę Podświadomości, znasz programy i metafory Cienia. Nieprzeanalizowany i źle zrozumiany Cień może wówczas stać się źródłem twoich lęków, wątpliwości i zablokować możliwość dalszego działania. Ponadto niezagospodarowany Cień spowoduje wiele dyskomfortu, głębokiego niepokoju, niepokoju i kłopotów. Kłopoty zmuszą cię do przeanalizowania swoich wewnętrznych blokad; jeśli uważasz, że jesteś traktowany niesprawiedliwie, to zastanów się, co masz w sobie, aby odbudować tę energię. Los zdaje się zadawać pytanie: „czego jeszcze w sobie nie dopracowałeś, że nie możesz iść dokąd chcesz?” Jeśli uda ci się przepracować swój Cień, otrzymasz moc Nowego Archetypu, który odkryje przed tobą nowe możliwości. Twój wewnętrzny bohater śpi w cieniu, pozwól mu się obudzić.

DWÓJKA
Los zaprasza cię do zmiany celu; być może cele, do których wcześniej dążyłaś, straciły na znaczeniu lub nadszedł czas, aby odłożyć je na rewizję. Najważniejsze jest teraz, aby zaangażować się w nowy cel i osiągnąć go w jak najkrótszym czasie. Los radzi ci przejść jakieś szkolenie, przyswoić sobie nową wiedzę, zdobyć doświadczenie, które otworzy drzwi do nowego życia. Jeśli nie jesteś gotowa, energia nie zostanie narzucona, ale pamiętaj, że nauka nowych rzeczy pomoże ci w trudnym momencie. Szkolenie to nie tylko kursy, możesz na przykład nauczyć się postępować zgodnie z radami, które odrzuciłaś, a to pomoże ci zmienić twoje przeznaczenie w przyszłości. Imbolc sugeruje, że twoja energia twórcza wzrosła, więc wykorzystaj ją, aby umożliwić zmianę.

TRÓJKA
Na twoją koordynację będzie czekać kilka procesów, ruszysz w stronę wybranego celu, ustalisz priorytety, poszukasz swojej Misji – teraz nadeszła taka fala i doprowadzi ona do sukcesu. Jeśli pozostaniesz w jednym miejscu, zmiany przyjdą same, a ty nie będziesz przygotowana. Zaczynasz zmieniać jedną rzecz i pociągać za sobą coś innego. Udoskonalaj się, stań się najlepsza, aktualizuj swoją wiedzę, pokazuj na przykładzie, że wszystko można zrobić inaczej. Zbierz wokół siebie ludzi o podobnych poglądach. Uwierz w swoje marzenia i nie odrzucaj nikogo. Przyjmij z wdzięcznością każdą radę i pomoc.

CZWÓRKA
Zbliża się do ciebie ogromna siła i będziesz musiała znaleźć dla niej miejsce w swoim Losie. Czekają cię zmiany, globalne, a jeśli nie jesteś na nie gotowa, jesień przyniesie smutne żniwa. Zacznij zmieniać coś w sobie już teraz, wtedy jesienią łatwiej będzie ci przetrwać trudności, lub wręcz przeciwnie, z radością przyjąć dary, które ci to da. Również teraz powinnaś popełniać jak najmniej błędów w relacjach z innymi ludźmi. Zostaniesz poddana próbie pod kątem siły, człowieczeństwa i zrozumienia praw Wszechświata. Czas na transformację – zmień siebie, zauważaj zmiany w sobie, bo w przeciwnym razie trudno będzie ci znaleźć środki na realizację swoich ziemskich celów. W tym roku będziesz mogła wkroczyć w swoją dorosłość, będziesz mogła podjąć się funkcji, o których wcześniej nie myślałaś.

PIĄTKA
Z jednej strony Los rozluźni swój uścisk i doprowadzi Cię do partnerstwa, komunikacji, dialogu z innymi ludźmi…Z drugiej strony może odebrać to, co otrzymałaś za darmo, bez wysiłku. Imbolc skieruje cię w stronę wysiłku, czyli poruszania się w złożony sposób, wybierania zachowań, które pozwolą ci podjąć wysiłek, aby coś w sobie zmienić i zaakceptować, a może komuś wybaczyć. Możesz pracować nad swoją relacją ze społeczeństwem poprzez innych ludzi, konfrontację, porozumienie, akceptację. Czas pomyśleć o tym, co wybierasz i jak te wybory wpływają na twój Los.

SZÓSTKA
Masz teraz możliwość uzdrowienia swoich słabości. Los pokaże ci je, poprowadzi, a nawet da ci możliwość ich uzdrowienia. Czas zakończyć jakiś ważny etap życia, który ciągnął się zbyt długo. Rozpoczyna się nowy etap, którego być może nie od razu odczujesz, na początku zmiany nie będą zbyt zauważalne, ale w przyszłości wszystko się zmieni, skumuluje i Los objawi się w nowej jakości. Duża część życia zniknie sama, na przykład kontakty, które nie będą już potrzebne lub cele, które nie będą już istotne. Możesz to wszystko zrozumieć, jeśli nauczysz się siebie słyszeć.

SIÓDEMKA
Możesz doświadczyć zmian, które nie zależą od ciebie, po prostu czas dodać coś nowego. Można to postrzegać jako gniew karmy, szok, podekscytowanie, ale jednocześnie takie oczyszczenie jest konieczne, inaczej nie będzie miejsca na nic nowego. Wszyscy jesteśmy częścią ogromnego świata, ewolucji i wszystko, co nie jest zsynchronizowane, musi zostać zjednoczone, aktywowane, przywrócone. Nowe życie może powstać tylko wtedy, gdy stare, nieprzepełnione energią, zacznie się przekształcać. Włączasz coś nowego, więc musisz zacząć myśleć inaczej i nie trzymać się starego. Czas odnowy, który może być zbyt bolesny, jeśli nie jesteś na niego przygotowana.

ÓSEMKA
Los sam cię odwróci, więc nie powinnaś się opierać, będziesz musiała sięgnąć po to, co daje. Staraj się naprawiać swoje słabości, nadaj kształt temu, co masz, nazywaj rzeczy po imieniu. Jest to czas włączenia ewolucji, czyli możliwości przystosowania się do nowych warunków. Jeśli czujesz niezręczność, wrogość, złość, złośliwość, zastanów się, co cię motywuje, jakiemu archetypowi można się oprzeć? Los stawia cię w obliczu trudnych sytuacji, na które odpowiedź leży w tobie. Będziesz musiała obrócić swój wewnętrzny świat, aby stawić czoła problemom, jakby wystawiając twarz do wiatru. Los wystawi na próbę twoją siłę.

DZIEWIĄTKA
W tej chwili nie powinnaś myśleć o sobie i wracać do przeszłości. Czas trochę zwolnił, być może odeszło coś, czego nie da się już naprawić, przerobić. A teraz trzeba przetrawić tę ciszę w sobie i zacząć żyć na nowo. Próbuj różnych rzeczy, szukaj nowych ścieżek, którymi nigdy nie podążałaś. Wypróbuj metody, które nie były twoje. Najcenniejszą rzeczą, na której możesz polegać, są twoje wartości – coś, co nigdy nie odejdzie, tylko zostanie z tobą. To, co było dla ciebie najcenniejsze i najważniejsze, pozostanie z tobą, dlatego warto pomyśleć o tym, co jest ważne poza tobą. Twoja uwaga zostanie tam skierowana. Zatrzymaj się i wyrzuć to, czego już nie potrzebujesz.

Szkoła Coachingu Numerologicznego I semestr 2024

Poprzedni artykułKalendarz Zdrowie i Uroda – luty 2024
Następny artykułKalendarz Księżycowy – 30 stycznia 2024
Emma Lange
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.