1 czerwca – zorganizuj sadzenie ciepłolubnych warzyw jednorocznych, w tym fasoli i dyni. Dobra energia do sadzenia sadzonek.

2 czerwca – tego dnia prace w ogrodzie nie są zalecane, ponieważ teraz rośliny mają bardzo wrażliwy system korzeniowy. Możesz je podlewać.

3 czerwca – można zadbać o łatwą pielęgnację gleby i roślin, ale nie należy podlewać.

4 czerwca – nawoź i podlewaj rośliny. Po nawożeniu, umyj liście czystą wodą.

5 czerwca – można sadzić sadzonki warzyw i kwiatów. Można także nawadniać i nawozić rośliny nawozem mineralnym.

6 czerwca – trzeba użyć naturalnych środków, aby zapobiec pojawieniu się pasożytów. Cebula np. lubi potas i fosfor, więc dobrze będzie, jeśli te minerały będą obecne.

7 czerwca – zadbaj o glebę i rośliny, ale jednocześnie całkowicie wyeliminuj podlewanie i nawożenie. Możesz położyć nowy trawnik.

8 czerwca – wskazane jest odchwaszczenie gleby pod drzewami owocowymi i krzewami. W tym dniu można sadzić i wysiewać owoce.

9 czerwca – dziś dobrze jest sadzić i wysiewać wszystko, co powinno szybko urosnąć, i jest przeznaczone do szybkiego spożycia. Można spulchnić ziemię wokół ziemniaków.

10 czerwca – podział sadzenia i przesadzania trawiastych bylin odbywa się z grudą ziemi na korzeniach. Nawadniaj i nawoź nawozami mineralnymi.

11 czerwca – Księżyc pomoże rosnąć dobrym pędom, ma korzystny wpływ na korzenie i płody znajdujące się w glebie.

12 czerwca – dzień sprzyjający rozmnażaniu roślin poprzez nakładanie warstw. Można zbierać korzenie roślin leczniczych. Nawadnianie i nawożenie nawozami mineralnymi będzie również korzystne.

13 czerwca – należy dbać o kwiaty, tj. nawadniać je i stosować nawozy mineralne.

14 czerwca – w tym dniu wskazane jest sadzenie, a także zbieranie wszystkich rodzajów ziół leczniczych. Nadal można siać i sadzić warzywa liściaste oraz podlewać rośliny doniczkowe. Nie wolno dzisiaj ciąć suszonych gałęzi i pędów.

15 czerwca – dziś można sadzić sadzonki bylin warzywnych – cebula, rabarbar, szczaw itp. Możesz także sadzić sadzonki roślin ciepłolubnych i kwiatów. Możesz położyć nowy trawnik.

16 czerwca – zadbaj o glebę i rośliny, ale wyklucz podlewanie i nawożenie. W dzień pełni księżyca rośliny należy zostawić w spokoju.

17 czerwca – dziś nie prowadzimy prac związanych ze spulchnianiem i pieleniem, ponieważ to czas wzrostu chwastów. Lepiej jest zająć się zwalczaniem szkodników roślin owocowych.

18 czerwca – dzisiaj nie jest czas sadzenie i ogólnie lepiej nie pracować z roślinami. Lepiej jest zaangażować się w zakup sadzonek, szczepów i nasion.

19 czerwca – można ponownie zasiać zielone warzywa, takie jak: rzepa, rzodkiewka, groszek, a także posadzić byliny drzew i krzewów. Podlewanie i karmienie roślin należy ograniczyć.

20 czerwca – dziś możesz zadbać o zielone warzywa, nawozić je nawozami organicznymi. Wykonuj w ogrodzie prace konserwacyjne, by zabezpieczyć go przed kretami.

21 czerwca – zadbaj o glebę i rośliny, wyłączając podlewanie i nawożenie. Możesz sadzić byliny roślin i kwiatów. Kiełkowanie może być niskie, ale w przyszłości rośliny te będą silne i produktywne.

22 czerwca – można zrobić letni siew zielonych warzyw, takich jak: rzepa, rzodkiewka, groszek. Możliwe jest przycięcie krzewów ozdobnych.

23 czerwca – podlewamy i nawozimy nawozami organicznymi.

24 czerwca – dzisiaj można sadzić drzewa i kosić trawę, ale nie należy wykonywać obfitego podlewania roślin. Dobry czas na wdrożenie dokarmiania roślin.

25 czerwca – sadzimy rośliny korzeniowe, bulwiaste, strączkowe i ziemniaki. Dobry dzień na walkę z chwastami i szkodnikami. Możesz także przyciąć wąsy truskawek.

26 czerwca – dziś zaleca się sadzić i siać warzywa liściaste, nawadniać kwiaty i rośliny pokojowe, nawozić rośliny, przesadzać sadzonki dwuletnie i wieloletnie do stałego miejsca.

27 czerwca – możesz zbierać zioła, ale pamiętaj, że wszystkie rośliny mają własny okres suszenia. Możesz umieścić zioła w słoikach. Można również dziś wykopać rośliny ozdobne i cebulowe.

28 czerwca – zajmij się warzywami i drzewami, należy je nawozić i wypielić wokół nich. Staraj się sadzić tylko te warzywa, które nie są przeznaczone do przechowywania, np. rzodkiewkę i koper.

29 czerwca – robimy kompost, nawozimy, sadzimy rośliny o małej cebuli, sadzimy w stałe  miejsca.

30 czerwca – wysiew letnich warzyw. Podział sadzenia i przesadzania roślin warzywnych i kwiatowych. Przycinanie letnich krzewów ozdobnych.

|

Poprzedni artykułHoroskop na Czerwiec 2019
Następny artykułKalendarz Księżycowy – 29 maja 2019
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.