17 kwietnia 2024

Dzień Księżycowy7, Lew
w. 03:59
z. 12:19
11, Baran
w. 05:31
z. 19:39
Burze Magnetyczne
2, 5, 6, 25, 29, 30

PORADA DNIA

Jest to ważny czas, kiedy możesz dać sobie wskazówki i zrobić plany na najbliższą przyszłość. W tym czasie postaraj się zachować ścisłą organizację. Bądź otwarty na to, co dzieje się wokół ciebie; informacje, które otrzymujesz i rozmowy, które prowadzisz, mogą okazać się przydatne w przyszłości. Zapowiadają się spotkania, znajomości, nowe znajomości. Jest to dobry dzień na spędzenie czasu z rodziną, zaplanowanie ogólnych zajęć, wycieczek i przyjęć. Może pojawić się chęć dokonania zmian w swoim wizerunku lub w domu. W relacjach osobistym może pojawić się nowa intryga. Nie wyciągaj pochopnych wniosków, bo łatwo dać się oszukać.

TELEGRAM

ANALIZA PODŚWIADOMOŚCI

Analiza Cienia

Zapraszamy – Telegram Psychologia i Matematyka

DIALOG Z CIAŁEM

W całym naszym genomie posiadamy tylko 1,5-7% naszego DNA, według naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Santa Cruz. W takim razie kto jest właścicielem reszty DNA? Neandertalczycy, małpy, gryzonie? Duża część DNA współczesnych ludzi rzeczywiście odnosi się do ich odległych przodków. Aby jednak lepiej zrozumieć o co tu chodzi, musimy sobie wyobrazić, jak w ogóle powstaje nowy gatunek istot żywych. Powstanie nowego gatunku jest procesem złożonym i powolnym. Tak czy inaczej, nowy gatunek nie powstaje od zera, ma przodków, od których coraz bardziej się różni. Mamy więc układ „starego” DNA, które zostało odziedziczone od przodków i mamy „nowe” DNA, które nagromadziło różne mutacje, co służy wyróżnianiu się nowego gatunku. Naukowcy, którzy porównywali ludzkie genomy stwierdzili, że współcześni ludzie mają tylko od 1,5% do 7% takiego DNA. Takie rozrzucenie procentów wynika też z faktu, że współcześni ludzie to wiele grup etnicznych i ras, wśród których byli Afrykanie, Indianie, polinezyjscy Aborygeni, itd. Kilka procent własnego DNA Homo Sapiens pojawiło się w dwóch etapach 600 000 i 200 000 lat temu. Co dokładnie daje te 1,5-7%, jeszcze nie wiemy, ale autorzy pracy wierzą, że są one, w przeważającej części, istotne dla rozwoju i funkcjonowania mózgu. DNA gromadzi więc zarówno to, co przekazali nam nasi przodkowie, jak i to, co my sami budujemy swoją indywidualnością.

Zapraszam do profilaktyki chorób za pomocą homeopatii – skuteczne leczenie za pomocą małych dawek/ kontakt@emma-lange.pl

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do nas, na wykłady, webinar, do naszego sklepu.

PORADA PSYCHOLOGA

Niektórzy myślą, że nie śpią, ale badania polisemiczne pokazują, że taka osoba jednak śpi, ale tego snu nie można nazwać snem wysokiej jakości. W takim śnie osoba nie odpoczywa. Normalny sen daje odpoczynek, ciśnienie krwi spada, odporność działa lepiej. Jeśli nie miałeś czasu na odpoczynek w nocy, nie czułeś, że masz wystarczająco dużo snu, to czasami możesz położyć się w ciągu dnia, aby odpocząć – przynajmniej w celu złagodzenia stresu.

Zapraszam na mój kanał Praca z Kartami – Telegram

Zapraszam na TERAPIE TWÓRCZE…

Emma Lange – TELEGRAM

ŚWIADOMIE NA TALERZU

Zielony groszek podnosi poziom hemoglobiny…
🥗 250 g zielonego groszku należy ugotować.
🥗 Na patelni roztapiamy niewielką ilość masła, wrzucamy ugotowany groszek, dwie łyżki orzechów włoskich, łyżkę bułki tartej, sól i pieprz do smaku.
🥗 Smażymy około 1 minuty.
Smacznego.

Czytajcie Kalendarz Biodynamiczny

Poprzedni artykułKalendarz Księżycowy – 16 kwietnia 2024
Następny artykułKalendarz Księżycowy – 18 kwietnia 2024
Emma Lange
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.