Kwiecień to wspaniały miesiąc, bo daje możliwość zwrócenia uwagi na piękno przyrody i aspekt materialny.

1 kwietnia – dzień Darii, nazywany „Dniem Gwiazdy”. Dziś możesz wypowiedzieć „magiczne słowa”, by rosły twe rzęsy;
<< Rzęsy sięgajcie do nosa, nabierajcie siły. Śpię, a wy pracujecie i sił nabieracie >>

2 kwietnia – tego dnia trzeba wykąpać się, gotować płynne posiłki, zmieniać swoje nawyki, które są negatywne dla twojego ciała. Dobrze dzisiaj odrzucić słodycze. Możesz poprosić wodę, by dała ci piękno i siłę.

4 kwietnia – dziś możemy „zgadywać” na Słońce. Jeśli ktoś interesuje się symboliką, to dzisiaj możesz medytować z kartą Słońce.

7 kwietnia – dzień Dobrej Nowiny Najświętszej Bogurodzicy. Święto to odbywa się w kościele prawosławnym i tego dnia nie można ciężko pracować. Wierzono, że nawet ptak tego dnia nie wije gniazda. Jeśli tego dnia pada deszcz, latem będą grzyby.

9 kwietnia – dzień Świętych Kobiet. W tym dniu na ogół nie można się złościć i przysięgać. Jeśli tego dnia pokłócimy się, to wniesiemy do życia dużo energii, ale negatywnej, która wejdzie do naszego domu na kilka lat.

11 kwietnia – św. Marka. Jeśli dzisiaj jest mgła, to będą obfite plony warzyw i owoców. Jeśli pada deszcz, będzie dużo owsa. Dziś zaczynamy zbierać sok brzozowy.
Ludzie udawali się nad rzekę i prosili ją o zabranie wszystkich problemów.

12 kwietnia – to Dzień Ducha Domu. Jeśli chcesz, możesz zamówić amulet dla domu, aby twój dom mógł cię napełnić dobrą energią.

16 kwietnia – dzień Ducha Wody. W tym dniu zanoszono jedzenie nad rzekę lub jezioro, by nakarmić ducha. Tego dnia możesz wykonywać różne techniki magiczne i kosmetyczne, aby rosły włosy. Możesz użyć magii Księżyca.

18 kwietnia – dzień Wiatru. Otwórz okna, zrób przeciąg, aby wyprowadzić wilgoć z domu.

20 kwietnia – tego dnia trzeba było upiec chleb i podzielić się z bezdomnymi. Chleb pieczono po to, aby dom był bogaty i żyło się w nim dobrze. W tym dniu musisz szeroko otworzyć okna, poprosić Czerwone Słońce, aby dawało dużo siły, dobroci, ciepła oraz wigoru.

23 kwietnia – to dzień pająków. Jeśli jest dużo pająków, oznacza to, że wkrótce będzie ciepło, a rok przyniesie dobre żniwa we wszystkim. Dzisiaj możesz zrobić amulet dla firmy, a jeśli chcesz, możesz zamówić amulet osobisty.

25 kwietnia – dzień Bazyla – czasami ten dzień nazywany jest dniem Wierzby. Możesz przeprowadzić rozmowę z tym drzewem, poprosić o usunięcie ze swego życia depresji, smutku i nieszczęśliwej miłości.

26 kwietnia – tego dnia ludzie szli do Dębu. Gdy pojawiły się na nim żołędzie, to proszono o nie i zabierano do domu, by przyniosły domowi bogactwo.

27 kwietnia to dzień, w którym mężczyźni mogą zabiegać o kobiety. Zamężne kobiety mogą potrząsać pościelą i mówić:
<< Na tych prześcieradłach leżę ja i mój mąż. Wszystko, co złe, odchodzi. Przeganiam niechęć, a wpuszczam miłość >>

28 kwietnia – to dzień apostołów. Jeśli pracujesz do późna, to zbierasz na siebie wszystkie nieszczęścia. W tym dniu możesz się pomodlić, poprosić Niebo o zdrowie.

Zamów

Emma Lange – portfolio

Emma Lange – blog
adres e-mail: kontakt@emma-lange.pl

|

Poprzedni artykułKalendarz Księżycowy – 31 marca 2023
Następny artykułPluton Otworzył Drzwi do Nowej Epoki
Emma Lange
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.