Zbieramy dla Was mądrości ludowe z różnych tradycji, głównie słowiańskich, które pochodzą od Słowian mieszkających od wschodu po zachód.

Maj to miesiąc życia. W miesiącu, w którym nowe życie się odradza, Natura otwiera się na nowe wibracje. Jeśli chcesz wybrać dom, wybrać dla siebie nowe miasto lub zmienić pracę, możesz to zrobić w tym miesiącu. Maj to miesiąc planów, możesz podnieść swoją pozycję, zmienić ją. W maju lepiej jest umacniać relacje niż wchodzić nowe. Radość płynie z odnowy Natury i pojawienia się nowych form.

1 maja – Dzień Bogini Żiwy. Najlepiej wstać o świcie, aby przywitać świt, zostać napełnionym energią, aby w ciągu roku było powodzenie. Pamiętaj, aby posprzątać dom, jeśli chcesz, aby twoje życie osobiste i relacje przebiegały gładko.

2 maja – Dzień Jana Poprzednika/Chrzciciela. Można modlić się o to, aby kłopoty nagle nie pojawiły się naszym domu. Można modlić się za skazańców. Wychodząc z domu, należało pokłonić się czterem stronom świata, aby cały świat mógł pomóc. Zanoszono chleb pod brzozę, siadano pod nią i wspominano przyjemne chwile.

3 maja – Moc Zmarłych. Wierzono, że w ten dzień umarli mogą pojawić się w snach, więc jeśli nie rozstałeś się z kimś z rodziny w zgodzie, to dzisiaj możesz powiedzieć coś tej osobie, poczuć tę energię. Możesz wyrazić wszystko, co ci na duszy.

6 maja – Dzień świętego Jerzego Zwycięzcy. Postaraj się nosić jasne ubrania. Myśl pozytywnie, ciesz się życiem, zrób coś przyjemnego dla siebie. Tego dnia ojcowie mogli błogosławić swoje córki na lepszy Los.

7 maja – Dzień św. Elżbiety, która pomaga pozbyć się chorób. Spisz swoje choroby na kartce, złe myśli i spal kartkę modląc się przy tym.

10 maja – Dzień Siemiona. W tym dniu możesz posprzątać pokój, a jeśli masz możliwość posadzenia kwiatów, zakupu ptaka lub zwierzęcia, przyniesie ci to szczęście. Możesz iść do lasu, poczuć moc drzew, podziękować Ziemi za dobrą energię. Słuchaj wewnętrznego świata, szeptu kobiet z linii rodowej. To będzie twoje błogosławieństwo.

11 maja – Dzień Maksyma. W tym dniu rzeczy chorego człowieka kładziono na rozdrożu, aby tam leżały do rana. Rano można było je zabrać i dać choremu, by je ubrał. Wierzono, że dzięki temu szybko wracał do zdrowia. Uzdrowiciele podawali pacjentom wywary z ziół.

12 maja – Dzień Uzdrowicieli. Obserwujcie swoje sny, szczególnie jeśli były intensywne i aktywne. W tym dniu modlitwa odgrywa dużą rolę – może uchronić od dziewięciu poważnych chorób.

17 maja – Dzień Pelagii. Pelagia była wstawienniczą młodych dziewcząt, aby matki mogły modlić się o właściwy los dla swoich córek. Wszystkie popsute naczynia należy wynieść z domu. Chłopi kupowali drewniane naczynia, aby przyciągnąć szczęście do domu.

20 maja – Dzień Rusałek. Musisz wykąpać się, aby pobrać energię wody. Rano można postawić naczynia z wodą na podwórku lub na parapecie, aby woda wypełniła się energią,. Potem tą wodą należy umyć włosy i ciało – dla urody.

22 maja – Dzień świętego Mikołaja, patrona dobrych uczynków, który ratuje rodziny przed problemami i nieszczęściami. Pomaga tym, którzy popadają w biedę. Święty broni ludzi niesprawiedliwie potępionych, pomagając chorym i pozbawionym środków do życia. Modlitwa w tym dniu wzmocni twoją wewnętrzną siłę.

Zapraszam na grę transformacyjnąMoje Zasoby”. Będziesz mógł wydobywać zasoby ze studni, która jest twoja, którą mogą dać ci twoi przodkowie. Koszt indywidualnej konsultacji wynosi 128 zł. Konsultacja wskaże, nad czym musisz popracować i do czego dążyć.

23 maja – Dzień apostoła Szymona, uzdrowiciela. Można prosić o uzdrowienie, robić herbaty ziołowe i pomagać innym ludziom. W tym dniu zbierane są zioła, bo uważa się, że wtedy mają większą moc.

25 maja – Dzień Jarzębiny. Kobiety szły do jarzębiny, aby uspokoić się i prosić o energię dla swojego domu, aby ogień i nieszczęście nie weszły do ​​ich domu.

31 maja – Święto Rodu. Dzisiaj powinieneś spotkać się z rodziną, powiedzieć jej dobre słowo, pozytywnie wyrażać się o członkach rodziny. Dzisiaj łączysz się z przodkami, aby ród stał się większy i bogatszy. Daj swoim bliskim jakiś prezent – wierzono, że jeśli dasz komuś prezent, będzie on w twoim rodzie.

 

Oferty Analiz

Emma Lange – portfolio
Emma Lange – blog
adres e-mail: kontakt@emma-lange.pl

 

|