Zbieramy dla Was mądrości ludowe z różnych tradycji, głównie słowiańskich, które pochodzą od Słowian mieszkających od wschodu po zachód.

1 kwietnia – Dzień Darii. Można było udać się nad rzekę i przepłukać w niej ubrania, aby usunąć problemy, które przyszły zimą. Jeśli tego dnia będzie ładna pogoda, taka sama będzie na początku października. Świetnie, jeśli przyśni się woda lub obornik – wierzono, że te dwa znaki wskazują na szczęście do pieniędzy.

2 kwietnia – Tego dnia czczono len. Możesz nosić lniane koszule lub wieszać ręczniki. Uważano, że w ten sposób możesz przyciągnąć, co sobie życzysz.

3 kwietnia – Dzień, w którym budzi się Woda (duch wody). Rybacy nie chodzili na ryby. Nie możesz przeszkadzać wodzie, nie możesz nawet kapać się w wannie, ponieważ Duch Wody może zabrać szczęście. Aby uspokoić Ducha Wody, warto wlać wodę do dużej miski, zanurzyć w niej monety, chleb i bieliznę, a wtedy negatywna energia zostanie usunięta z ciebie i z twojego Przeznaczenia.

5 kwietnia – Dzień Ptaków. Jeśli znajdziesz pióro, wróży to powodzenie. Tego dnia możesz karmić ptaki, a będziesz długo żył. Jeśli po południu pokazało się słońce, wróżyło upalne lato. Dzisiaj idealny dzień na poznanie swojej misji.

6 kwietnia – Dzień, w którym możesz otoczyć się dobrą energią. Jeśli dzisiaj zamierzasz spierać się, wzbudzać panikę, sukces opuści twój los.

7 kwietnia – Jest dniem „Trzeciego Wiosennego Spotkania”, o którym pisaliśmy już w naszym kalendarzu, możecie więc przeczytać w poprzednie wpisy. Jeśli na niebie jest mało gwiazd, zaopatrz się w jajka na Wielkanoc, bo będzie ich mało.

8 kwietnia – Dzień Archanioła Gabriela. Należy wstać skoro świt, schować pościel, by móc przywitać wchód słońca. Możesz medytować, aby ożywić wokół siebie dobrą energię. Tego dnia możesz nosić ubrania w zielonym kolorze, aby przyciągnąć szczęście.

9 kwietnia – Dzień Mentorów Nauczycieli. Dzieci w tym dniu szły do rodziców, aby pomagać im, przyciągały tym dobrą, pozytywną energię. Tego dnia nie można się kłócić, ponieważ wtedy zostanie odebrane rodzinie materialne szczęście . Ponadto trudno będzie potem pogodzić się.

11 kwietnia – Święto Brzozy. Wierzono, że to to drzewo zachowało pamięć o zmarłych. Jeśli nie znasz grobów swoich przodków, możesz zawiązać wstążkę na brzozie, przynieść mleko lub słodycze, dusze na pewno przyjdą, by ci podziękować. Symbolem tego dnia może być łabędź. Jeśli musisz przygotować się do drogi, kup sobie dziś taką maskotkę.

12 kwietnia – Dzień Ducha Domu. Nie wolno było go rozzłościć, bo może nie rozpoznać tych, którzy mieszkają w tym domu. Dlatego dzisiaj nie można hałasować, krzyczeć. Na stole należy postawić, jak najwięcej jedzenia, dobrze traktować zwierzęta. W niektórych słowiańskich regionach wypiekano ciasteczka z dziurką, bo uważano, że dzięki temu Duch Domu będzie uśmiechał się i nie rozzłości się. Jeśli kwiaty wiśni pojawiły się na drzewie, był to znak, że można już siać kukurydzę.

13 kwietnia – Jeśli dzisiaj spalisz coś niepotrzebnego, możesz uchronić się przed niepokojem, niepotrzebnymi ofiarami. Dzisiaj możesz naprawić różne rzeczy, narzędzia, które uważasz za niezbędne. Jeśli dzień będzie pogodny i słoneczny, lato będzie dobre.

16 kwietnia – Dzień Rusałek. Jeśli nie przyniesiono im jedzenia na brzeg, nie było dobrego połowu, wszystko szło nie tak, jak powinno. Młodzieńcy nie szukali tego dnia panny na żonę, bo mogli znaleźć niewłaściwą.

17 kwietnia – Dzień Olchy. Uważano, że jeśli zacznie kwitnąć, to należy skłonić się przed nią i poprosić o błogosławieństwo. Należało to uczynić, aby nie rozzłościć Ducha Olchy, aby nie poczuć się źle. W rzeczywistości olcha jest drzewem, które może powodować poważne alergie, a nawet opuchnięcie stawów.

Zapraszam na grę transformacyjnąMoje Zasoby”. Będziesz mógł wydobywać zasoby ze studni, która jest twoja, którą mogą dać ci twoi przodkowie. Koszt indywidualnej konsultacji wynosi 128 zł. Konsultacja wskaże, nad czym musisz popracować i do czego dążyć.

20 kwietnia – Dzień Kaliny. Kobiety wystawiały swoją pościel na działanie wody, uważając, że taki dar dla duchów Wody może pomóc wprowadzić dobro w ich życie, na przykład przysłać dobrą osobę lub usunąć choroby dzieci. Można było iść nad rzekę i zaśpiewać rusałkom, by te pomogły w problemie.

21 kwietnia – Tego dnia ludzie ciężko pracowali na ziemi. Uważano, że jeśli bryła ziemi już się kruszy, możesz zasiać plony. Ten dzień jest bardzo nasycony ziemską energią. Jeśli potrzebujesz szczęścia, możesz zamówić amulet na dobre samopoczucie.

25 kwietnia – Dzień Niedźwiedzia. Tego dnia trzeba było wykąpać się w wannie, umyć się. Pamiętaj, aby położyć na stole miód i słodycze, mrożone jagody, ponieważ duch Niedźwiedzia może wejść do każdego domu i rozgościć się. Przyciągnij swoją siłę w tym dniu, wzmocnij ród, zamów analizę rodową.

26 kwietnia – Dzień Pszczół, kwitnie miodunka. Pszczoły zaczynają robić miód, praca wre. Ludzie szli do Dębu i prosili o pomoc, aby dać im więcej pracy, aby po pracy były dobre zbiory. prosili o to, aby nie było żadnych chorób.

29 kwietnia – Dzień Ireny Pomocnicy. Tego dnia modlili się, aby były dobre żniwa, a poza wynoszono pokrojony chleb na ulicę i każdy przechodzień otrzymał kawałek. Przechodzień mógł dzielić swoją radość, aby na ziemi było więcej dobra.

30 kwietnia – Dzień Zosima. W tym dniu musisz zebrać żelazo lub miedź i po cichu udać się nad rzekę, wrzucić do rzeki, aby zapewnić dobrobyt w domu.

 

Oferty Analiz

 

Emma Lange PORTFOLIO
adres e-mail: kontakt@emma-lange.pl

 

|