Gymnema Sylvestre (gumar) to roślina, która pomaga kontrolować poziom cukru we krwi. Długi czas używana jest w Indiach i Azji. Kiedy roślina ta dostaje się do organizmu, poziom cukru we krwi stabilizuje się, a chęć konsumpcji cukru spada. Hindusi nazywają tę roślinę gumar, zabójca cukru. Jej działanie jest bardzo zauważalne, ponieważ Gymnema Sylvestre paraliżuje receptory odpowiadające za słodki smak, a mózg nie rejestruje przepływu przyjemności. Jeśli zażyjesz tę roślinę, to chęć zjedzenia cukru spada. Roślina ta może być również używana w postaci proszku, pastylek lub kapsułek. Jeśli bierze się ją w kapsułkach, mechanizm działania jest nieco inny.

Gymnema Sylvestre zawiera cząsteczkę przypominającą w swojej strukturze cukier, a ta wiąże się z glukozą, co uniemożliwia samej glukozie wiązać się. Gymnema Sylvestre zwiększa ilość insuliny w organizmie i pomaga odzyskać komórki beta trzustki. W badaniu z 1983 roku opublikowanym w czasopiśmie „Fizjologia i zachowanie” odkryto, że słodki odbiór napojów nie był już tak przyjemny dla tych, którzy wzięli ekstrakt z tej rośliny.
Zażywanie Gymnema Sylvestre zmniejsza chęć na słodycze.

Badania nad powstawaniem cukrzycy nadal trwają, ale wiadomo na pewno, że Gymnema Sylvestre zwiększa ilość insuliny. Jednym z najważniejszych efektów jest to, że Gymnema Sylvestre szybko reaguje, a jej działanie jest bardzo progresywne, reaktywne, szybkie. Nie są znane żadne skutki uboczne. Zażywanie tej rośliny przez tydzień może znacznie poprawić twoje zdrowie. Warto jednak pamiętać, że roślina ta szybko obniża poziom cukru we krwi, dlatego należy bardzo uważać na jej działanie z innymi lekami.
Cukier ma działanie narkotyczne. Ludzie uzależniają się, a ta roślina pomaga zmienić nasze przyzwyczajenia, a przez to zmienić wpływ cukru na nasze życie.

autor: Emma Lange

Poprzedni artykułKalendarz Księżycowy – 16 stycznia 2019
Następny artykułKalendarz Księżycowy – 17 stycznia 2019
Emma Lange
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.