Każdego roku mieszkańcy Ziemi mają do czynienia z dwoma przesileniami: letnie oznacza najdłuższy dzień w roku, zimowe – najkrótszy. Nazwę „przesilenie” zawdzięczamy światłu słonecznemu, które jak zawieszona na niebie lampa powoli gaśnie za horyzontem. 
Według standardów astronomicznych dwa razy w roku oś ziemska znajduje się w najbardziej bezpośredniej pozycji względem Słońca. Kąt nachylenia zmniejsza się do 23 stopni, a jedna z półkul Ziemi jest skąpana w świetle słonecznym.
Na przeciwległej półkuli w tym momencie panuje odwrotna sytuacja – najdłuższa noc w roku. Podczas gdy Rosjanie świętują „szczyt lata”, u Australijczyków jest ciemno i chłodno.
Dzień ten otoczony jest aureolą mistycznych tradycji, których obserwację pozostawiamy czytelnikom.

Przeżyj wschód Słońca tak, jak nasi przodkowie i naładuj się energią słoneczną.
Poranna rosa, która pojawia się na roślinach z dala od miejskich ulic, ma działanie terapeutyczne. Można umyć nią twarz i nawilżyć ciało.
W okresie przesilenia zwyczajowo robi się zapasy ziół leczniczych. Uważa się, że ich przydatność jest u szczytu. Najlepiej, aby rośliny były uprawiane przez najmłodsze i najstarsze kobiety, które Słowianie uważali za „czyste” ze względu na brak miesiączki.
Przysmaki dnia stanowiły różnorodność, ale głównie były to pierogi, ser, smażony chleb, jajecznica ze smalcem, kwaśnica. Każde domowe jedzenie przygotowane w dniu przesilenia, było dobre dla ciała i duszy, a także jednoczyło ludzi, którzy się nim raczyli.
Wieczór przesilenia to koniecznie spotkanie przy ognisku; można zaprosić przyjaciół, krewnych i sąsiadów. Czasami palono kilka ognisk; lepiej jest palić nieparzystą liczbę ognisk.

Czego nie robić w czasie przesilenia, co jest niebezpieczne?
Niegodziwość przypisywana przesileniu, wymagała ochrony. Niebezpiecznie było kłaść się spać bez położenia gałązki pokrzywy przy oknie lub bez zawiązania białej nitki wokół wejścia do mieszkania. Czasami jako talizmanu używano wierzby lub posypywano drogę popiołem z kadzidła.
Na Rusi, podczas przesilenia, starano się nie patrzeć w górę, aby „nie wyjeść oczu”. Ta rada miała racjonalne uzasadnienie, biorąc pod uwagę jasność Słońca.
Od początku lata kobietom nie wolno było jeść żadnych owoców jagodowych, zwłaszcza czereśni. Uważano, że prowadzi to do śmierci dzieci w łonie matki. Dopiero dzień po przesileniu „zakaz jagodowy” tracił na ważności.
Wierzono, że w noc poprzedzającą przesilenie, zmarli przelatują nad Ziemią w postaci ognistych świateł. Nie wolno było zabijać owadów, aby nie „zniszczyć duszy”.

Dzień przesilenia letniego – przesądy.
Istnieje wiele ludowych przesądów związanych z pogodą:
> Obfita rosa oznacza obfite zbiory, a deszczowa i wietrzna pogoda – ubogie,
> Jeśli w ogóle nie widać Słońca, jest to zły znak, bo może nie być żadnych zbiorów,
> W wigilię przesilenia letniego rozgwieżdżone niebo – wyrośnie dużo grzybów.

Nie brakowało też wróżb miłosnych.
> Jeśli chłopak poleje dziewczynę wodą, zostanie jej mężem,
> Panny wyplatały wieńce z polnych kwiatów i wysyłały je w dół rzeki na spotkanie z oblubieńcem.

Wielu z naszych przodków nie spało tej nocy. Zawsze o świcie składali sobie życzenia i wierzyli, że się spełnią.

Astrologowie potwierdzają, że energia Słońca jest dość silna w tym dniu. 21 czerwca Słońce wejdzie w znak Raka, a Księżyc znajdzie się w koniunkcji z Jowiszem. Uważają, że w połączeniu z przesileniem letnim jest to czas ważnych decyzji i zmian na lepsze.

Na Jodze Twórczości od lat samodzielnie wykonujemy amulety za pomocą technik terapeutycznych, aby pomóc uwolnić z siebie napięcie, odkryć swoje talenty i przepracować kompleksy, które powstrzymują szczęście przed wejściem do naszego losu.

Oferty Analiz

Analiza Podświadomości
Analiza Misji
Koło Losu
Analiza Rodowa

Horoskop Anielski
Analiza Partnerska Karmiczna
⋅ Krzyż Celtycki
Twój Osobisty Miesięczny Program Żywieniowy

Kwadrat Pitagorasa Analiza Indywidualna
Amulet Energetyczny
Analiza Dziesięciu Płaszczyzn
Kalkulacje Prognostyczne Na Rok
Geometryczna Analiza Uczuć
Geometryczna Matryca Samotności
Geometryczna Matryca Firmy i Sukcesu
Geometryczna Matryca Związku
Runiczna Analiza Relacji
Jedenaście Kobiet w Mojej Duszy

Emma Lange – portfolio
Emma Lange – blog
adres e-mail: kontakt@emma-lange.pl

Poprzedni artykułKalendarz Księżycowy – 19 czerwca 2022
Następny artykułKalendarz Księżycowy – 20 czerwca 2022
Emma Lange
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.