Rozmaryn

 

Ten wiecznie zielony krzew wydziela intensywny zapach. Zioło, podobne do igieł sosny, używane jest w kuchni. Zawiera dużo składników – garbniki (kwas rozmarynowy), flawonoidy, kwas glikolowy, gorzkie substancje, saponiny i szczególnie olejki eteryczne, które mają lecznicze znaczenie. Olejek rozmarynowy można uzyskać przez destylację parą wodną z kwitnącego zioła. Za pomocą olejku można leczyć dolegliwości mięśni i oczu. W przypadku nadwyrężeń mięśni, urazów zalecane są preparaty olejowe w postaci maści i dodatków do kąpieli. Przy bólach mięśniowych pomaga olej rozmarynowy z dodatkiem olei tłuszczowych. Czy to przed ćwiczeniami relaksacyjnymi, czy też w przypadku problemów zdrowotnych, delikatny masaż olejkiem rozmarynowym działa odprężająco i rozgrzewająco. Relaksująco działa także kąpiel z rozmarynem, która dobrze wpływa na krążenie krwi i na układ kostno-szkieletowy. Sportowcy pozostają dłużej w formie, gdy przed treningiem do masażu mięśni używają olejku rozmarynowego.
Ten pachnący krzew wzmacnia i ożywia cały nasz organizm. Masaż olejem rozmarynowym wspomaga krążenie krwi i procesy lecznicze. Łagodzi ból mięśni po wysiłku, napięcie mięśniowe, skurcze i zapalenie ścięgien. Wcieranie olejku rozmarynowego pomaga na tępe obrażenia, jak siniaki i skręcenia.

Torf

Torfowiska to tereny podmokłe, które powstają w wyniku ciągłego bombardowania wodą z opadów atmosferycznych pochodzących ze źródeł gruntowych lub wód przesiąkowych. Dzięki temu gleba jest uboga w tlen i zapobiega całkowitemu rozkładowi resztek roślin. Jednak zamiast humusu, na torfowiskach warstwa torfu rośnie tylko o około 1 milimetr rocznie. By powstał metr torfu musi minąć 1000 lat. Torf jest bogaty w minerały, jak wapń, magnez lub potas oraz pierwiastki śladowe, jak żelazo, molibden czy miedź. Zawiera również kwasy humusowe o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Torf jest słabym przewodnikiem ciepła i dlatego powoli uwalnia ciepło i zimno do otoczenia. Z tej przyczyny ciepło skutecznie wnika w głębsze warstwy skóry i działało dłużej. Zwiększony przepływ krwi pobudza metabolizm i rozluźnia mięśnie. Poduszka z torfem potrafi poradzić sobie z każdym napięciem mięśni, szczególnie szyi i pleców.

ZAMÓW

Emma Lange blog

Emma Lange – portfolio
kontakt@emma-lange.pl

Poprzedni artykułBurze Magnetyczne w październiku 2020
Następny artykułKalendarz Księżycowy – 28 września 2020
Emma Lange
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.