Zbieramy dla Was mądrości ludowe z różnych tradycji, głównie słowiańskich, które pochodzą od Słowian mieszkających od wschodu po zachód.

1 marca
W tym dniu czczono boga Jaryło, więc należało usunąć śnieg z podwórka. Trzeba było zapalić wiele świec, aby stworzyć komfort w domu. Zanoszono jedzenie zwierzętom w lesie, tym samym dogadując się z wilkami i niedźwiedziem, aby nie zbliżały się do bydła. Również w tej umowie z z leśnymi zwierzętami było przyjęcie wewnętrznej naturalnej mocy nich, odwagę i męstwo. W tym dniu ci, którzy przeszli kurs Modelowanie Pragnień 1 i 2 mogą podłączyć się do energii Słońca. Dlaczego? Ponieważ poznali odpowiednie praktyki.

4 marca
Pieczono chleb, nie dlatego, że nie było co jeść, ale po to, by duch zdrowia zamieszkał w domu. Dlatego chleb na dzisiejszym stole jest symbolem siły rodziny i ciała wszystkich, którzy mieszkają w domu. Dzisiaj możesz połączyć się z energią Bogactwa.

5 marca
W tym dniu błogosławieni byli ci, którzy udawali się w daleką podróż. Uważano, że jeśli chcesz wyjść z domu, to jest to najlepszy dzień, aby pomóc ci stworzyć korzystne warunki na drodze. Dziś możesz zamówić amulet na drogę.

7 marca
Pamiętaj, aby w tym dniu nakarmić ptaki, ponieważ przyciągnie to Duszom spokój, pozytywną energię i pomoc we wszystkim. Dziś Ty pomożesz Naturze, a jutro Natura pomoże Tobie.

8 marca
Dzień ten nazywany był w niektórych regionach słowiańskich „kwaśnymi pannami”, czyli zbierały się dziewczęta, które z jakichś przyczyn nie mogły wyjść za mąż. Wieczorem zgadywano na mężczyzn, przyciągano ich rytuałami i tradycjami. Mężczyźni w tym dniu wysyłali dziewczynom tajemnicze kwiaty na znak sympatii. Częściej adoratorzy pozostawali w cieniu, by dziewczyna mogła pomęczyć się z odgadywaniem.

9 marca
Dzień Jana Chrzciciela. W tym dniu również karmiono ptaki, aby Bóg wysłuchał naszych modlitw.

10 marca
Modlono się o zdjęcie choroby, proszono o ciepło dla kości i ciała. Modlono się, aby ciało nie zostało zaatakowane przez gorączkę. W tym dniu ludzie jedli wiele potraw z kapusty. Uważano, że ten, kto ma w domu kapustę, zawsze będzie zdrowy. Ludzie piekli placki z kapusty, nad którymi szeptuchy zagadywały na szczęście. Główki kapusty były wywożone do lasu i tam pozostawiane wraz z chorobami.

12 marca
W tym dniu wpuszczano do domu Koguta, aby w domu zapanowało szczęście i dobrobyt. W naszym sklepie mamy Meta – Karty, które można kupić. Z talii należy wyciągnąć kartę z wizerunkiem Koguta i medytować nad nią, aby ją poczuć. Ci, którzy byli na praktyce Białego Bawołu, mogą wyrysować drugą boską część roku, aby uaktywnić energię swoich pragnień. Nagranie ze spotkania jest do kupienia w naszym sklepie.

kontakt@emma-lange.pl

13 marca
Przynoszono do domu gałązkę sosnową jako symbol zdrowia, a także parzono herbatę sosnową. Otwierano smaczne dżemy sosnowe. Jeśli w tym dniu padał deszcz, oznaczało to, że w danym roku wielu ludzi stanie się bogatymi.

16 marca
Był to dzień nieczystych sił, więc należało czytać modlitwy, odwoływać się do aniołów, którzy mogliby pomóc uaktywnić dodatkowe siły do życia.

18 marca
Jeśli chcesz, aby twoje rośliny rosły, to musisz trochę przekopać ziemię, przesadzić roślinę lub po prostu spulchnić glebę. Wszystko po to, aby Duch Ziemi mógł wejść do każdej rośliny i uzdrawiać ją. Dziś małżonkowie mogli rytualnie wzmacniać swoje uczucia. Gdy razem jedli podpłomyki i pili mocną herbatę, ich miłość była jeszcze silniejsza.

20 marca
Chłopcy szukali panny młodej, a jeśli spodobała im się dziewczyna, kładli na jej progu wiązkę trawy. Jeśli pan młody był bogatszy, kładł w pobliżu domu lnianą koszulę, jako symbol zaproszenia do bycia razem.

21 marca
To dzień równonocy. W tym dniu brano gałązki palmowe i lekko biczowano nimi dzieci, aby były zdrowe. W tym dniu nie wolno planować, dlatego nie robiliśmy terapii w tym dniu, a 20 marca. 20 marca zaplanujemy to, co jest nam potrzebne! Możemy planować energię uzdrowiciela w sobie, możemy zaplanować mnicha, możemy zaplanować nauczyciela lub filozofa – będziemy pracować z archetypami i ich zasobami.

25 marca
Dzień św. Teofanesa. W tym dniu dokarmiamy ptaki i leczono je. Jeśli dasz mu smakołyk w tym dniu, to spełni się twoje życzenie.

26 marca
Budzi się niedźwiedź, symbol Siły i Mocy (przeczytaj artykuł Dzień Welesa). Z niego dowiesz się, jaką mocą obdarzone jest to zwierzę. W tym dniu nie chodzono do lasu i na łono natury.

27 marca
Opiekowano się zwierzętami domowymi, robiono im talizmany i amulety, aby zwierzę nie chorowało. Jeśli masz psa, możesz przyczepić kawałek bursztynu do jego obroży. Możesz wykąpać dziś swojego zwierzaka, aby usunąć negatywne energie.

29 marca
Naprawiano wozy, narzędzia, ostrzono kosy i łopaty. W dzisiejszych czasach w tym dniu można oddać samochód na przegląd techniczny, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku. Do samochodu można kupić amulet.

30 marca
Jeśli masz możliwość nie wychodzić z domu dzisiaj, to lepiej nie wychodź, ponieważ w niektórych rejonach wierzono, że w tym dniu wychodząc na zewnątrz, narażasz się na spotkanie ze złymi duchami, które mogą ukraść twoje marzenia/życzenia.

 

Zamów

Emma Lange – portfolio

Emma Lange – blog
adres e-mail: kontakt@emma-lange.pl

|

Poprzedni artykułKalendarz Księżycowy – 19 lutego 2021
Następny artykułKalendarz Księżycowy – 20 lutego 2021
Emma Lange
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.