Zbieramy dla Was mądrości ludowe z różnych tradycji, głównie słowiańskich, które pochodzą od Słowian mieszkających od wschodu po zachód.

Kwiecień uważany był za miesiąc umacniania rodziny, można było modlić się do dusz rodowych, prosząc je o pomyślność i wzmocnienie rodziny.

1 kwietnia – to nie tylko dzień śmiechu, ale także dzień sprawiedliwości; jeśli się pobrudzisz w tym dniu, oznacza to, że masz jakiś grzech, który nie został spłacony. W tym dniu Niebiosa przyjmą imię tego, który był w błędzie.
Dzisiaj można wyruszyć w podróż, jeśli ma się jakieś pilne sprawy.

2 kwietnia – w tym dniu dziewczęta, które chciały wyjść za mąż, musiały wziąć nowy i czysty ręcznik, wytrzeć się nim wcześnie rano po umyciu się wodą ze studni. Dzięki temu wzywały swoje Przeznaczenie.

3 kwietnia – Dzień Wody, bogów wody, duchów wody, energii wzrostu wody, dlatego ludzie do wybrzeży jezior i rzek nosili jedzenie. Jeśli w tym dniu był grzmot i deszcz, oznaczało to, że lato będzie dobre.

7 kwietnia – Zwiastowanie. To święto obchodzą prawosławni chrześcijanie. W tym dniu nie można pracować (artykuł o tym, jakie obrzędy można odprawiać). Jeśli w tym dniu będzie padał deszcz, to będą dobre zbiory orzechów. Hindusi obchodzą Papamochani Ekadashi. Należy w pełni poświęcić się służbie dla świata duchowego. Jeśli ktoś wypełnia duchowe prawa, demony nie będą dotykać jego przeznaczenia przez bardzo długi czas.

9 kwietnia – Dzień Matrony. W tym dniu nie należy się kłócić. Jeśli ktoś pokłóci się w tym dniu, trudno będzie mu się później pogodzić. Jeśli w tym dniu chłop widział mgłę, był to znak, że lato będzie urodzajne. Jeśli ptaki głośno krzyczą podczas lotu, lato będzie suche.

11kwietnia  – Święto Brzozy. W tym dniu można było pójść do lasu i zostawić pod brzozą dary dla tych, którzy zmarli, a których ciał nie udało się odnaleźć. Wierzono, że dusze wszystkich ludzi przylecą w postaci ptaków do tych darów, a energia rodziny połączy się z nimi. Ludzie karmili łabędzie, bo wierzyli, że ptak ten przelatuje ze świata przodków do świata narodzin, więc jeśli nakarmisz łabędzia, to na pewno urodzi się dziecko.

12 kwietnia – Duch Domu może się źle zachowywać, jeśli pani domu nie zechce mu dać nic do jedzenia, jeśli nie piecze placków. Dzisiaj można upiec ciasteczka, posprzątać pokój, zmienić łóżko, zapalić kadzidełko.

13 kwietnia – Dzień Ognia. Palono wszystko, co było niepotrzebne – śmieci, liście. Jeśli coś można było uratować i naprawić, to naprawiano. Hindusi świętują Ramajanę, czyli narodziny bohatera Rama, który pokonał wszystkich wrogów i zdobył mądrość. Pieśni o jego sławie zaczynano śpiewać od tego dnia i śpiewano przez dziewięć dni.

17 kwietnia – Dzień Olchy. Olcha budzi się do życia, a wraz z nią buzą się świerszcze, a to znaczy, że czas przygotować ziemię pod żyto. W tym dniu śpiewa żuraw, który uważany jest za obrońcę domu. Wiosnę przynoszą na skrzydłach żurawie. Uważano, że należy popatrzeć na olchę dzisiaj. Ten, kto ujrzy jej kwitnienie, otrzyma miłą niespodziankę od Przeznaczenia. Tylko Olcha sama wybiera kogo nagrodzi.

20 kwietnia – W tym dniu budziły się syreny. Aby nie zrobiły nikomu krzywdy, gospodynie niosły do wody ręczniki i piękne obrusy, aby nie gniewały się. Syreny pochodziły od topielców kobiet i młodych panien, które nie doczekały ślubu, od dziewcząt, które przeklęły matki. Syreny płaczą, ponieważ nie znają miłości i trzeba zrobić im prezent, aby zwrócić miłość w ich życiu. Można również kupić kwiaty i zanieść do domu. Uważa się, że w kwiecie zamieszka duch pięknej panny, która przyniesie spokój i ukojenie.

23 kwietnia – Dzień Leszczyny. W tym dniu zwykle Leszczyna dawała puch, rozkwitała. Jeśli znajdziesz orzech leszczyny, to przyciągasz dobrobyt i spełnią się twe życzenia. Ci, którzy byli na terapii TRZY ORZECHY, mogą ją przeprowadzić ponownie i w ten sposób przyciągnąć do swojego życia to, co jest potrzebne. W tym dniu można było położyć podwaliny pod pojednanie rodzinne. Również można było kupić kota lub figurkę kota, która przyniesie pomyślność do domu.

25 kwietnia – Dzień Niedźwiedzia, dzień Welesa. Ludzie powinni zachować czystość, aby uzyskać sprawiedliwość. Jeśli ktoś został obrażony, dobrze jest modlić się w tym dniu, aby Bóg wymierzył sprawiedliwość. Nie należy hałasować i przeklinać, ponieważ Weles chodzi po ziemi ze swoim niedźwiedziem, a gdy usłyszy kłótnie, może ukarać. Niezamężne dziewczyny modliły się o to, aby spotkać swojego mężczyznę. Zapalano pochodnię lub świecę i poproszono, aby świeca mogła wysłać ogień do ukochanego, aby ukochany był pełen energii i pojawił się w tym domu.

26 kwietnia – Dzień Wierzby. Uważano, że kwitną zioła, dzięki którym pszczoły przynoszą miód. Zaczynała kwitnąć wierzba, co oznaczało, że wraz z nią odchodził smutek, żal i melancholia, szczególnie z powodu nieodwzajemnionej miłości.

29 kwietnia – w tym dniu obchodzimy święto Trzech Męczennic: Agape, Chionia, Irene. Żyły dawno temu, jeszcze przed podziałem kościołów na bizantyjski i rzymski. Mieszkały w północnych Włoszech i oddawały się wierze. W tym dniu można było udać się do młyna i złożyć obietnicę, która mogła zmienić życie. Można było się modlić za swoją rodzinę, aby rodziły się w niej zdrowe dzieci. Modlono się za dzieci, które urodziły się poza związkiem małżeńskim, aby ich dusze odnalazły swój dom i krewnych.

30 kwietnia – Dzień Pszczoły. Uważa się, że pszczoły zostały przyniesione przez samego Archanioła Gabriela. Możesz też poprosić Ducha Pszczół, aby dał ci pracę i pomógł ci odkryć klucz do twojego bogactwa.

Zamów

Emma Lange – portfolio

Emma Lange – blog
adres e-mail: kontakt@emma-lange.pl

|

Poprzedni artykułKalendarz Księżycowy – 25 marca 2021
Następny artykułBurze Magnetyczne w Kwietniu 2021
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.