królik w białej czapce z pomponem

Miesiąc Drewnianego Królika zaczyna się 5 marca i trwa do 5 kwietnia. Jest to symbol wysokiej i soczystej trawy.
Królik to czarujące, miłe i bardzo radosne zwierzątko. Marcowy królik głosi sukces na ten miesiąc i mówi o tym, że będzie powodzenie, że wszystko uda się tak, jak trzeba. Zatem wszystko co robimy w marcu, przyniesie naprawdę wielki sukces u wielu z nas.
Dostaniemy szansę na otrzymanie jakiegoś prezentu. Będzie to raczej jakaś niespodzianka, ale kiedy przyjdzie – nie wiadomo…Czekajcie na nią!

W każdej kulturze Królik to symbol płodności i rozkwitu, to symbol bogactwa i rodzenia dzieci. To szczęśliwy talizman na przyrost pieniędzy. Królik też daje możliwości połączenia się z nowym społeczeństwem, łączy ludzi pomiędzy sobą, przyciąga też pomóc od ludzi. Mogą pomagać ludzie, których znamy i tych których nie znamy.
Mimo że Królik jest symbolem sukcesu i powodzenia, to jednak w tym tym okresie należy przejawiać ostrożność – szczególnie wtedy, gdy nie wiemy jak sytuacja wygląda i nie znamy wszystkich szczegółów tej sytuacji.
Gdy z podświadomości wychodzą lęki i fobie, jakieś przeżycia, to także należy je brać pod uwagę.
Królik to szybkość, dlatego należy reagować decydująco i wyciągać szybko wnioski.
Króliki potrafią wywieść w pole wroga, dlatego w tym okresie niektóre sytuacje będą nosiły charakter niezupełnie jasny. Ciężko będzie odróżnić przyjaciela od wroga.
W marcu na naszej drodze może pojawić się bardzo dużo cwanych ludzi, którzy mogą nas wykorzystać i omotać.

To jest dobry czas dla leczenia. Zwracajmy uwagę na fitoterapię. Zwracajmy uwagę na to, co jemy, ponieważ jedzenie ma bardzo uzdrawiające właściwości.

Królik symbolizuje Księżyc, więc kalendarz księżycowy i kalendarz słoneczny będą odgrywały dużą rolę, ponieważ będą wpływać na nasze wnętrze.
Królik też oznacza dziką przyrodę. Jego codzienność jest bardzo nasycona, jest bardzo ważna. Królik wstaje ze wschodem Słońca, dlatego nie należy spać zbyt długo, nie należy lenić się i najlepiej budzić się ze wschodem Słońca.

W tym okresie Króliki wychodzą z nory i od 5:00 rano do 7:00 rano można medytować na sukces, ale też należy w tym czasie wstać, nie lenić się i wtedy przyciągamy do siebie sukces. Medytować należy z symbolem królika.
Królik przegania też złe duchy, szczególnie od kobiet w ciąży.
Zatem ciężarna kobieta powinna nosić w kieszeni wizerunek królika. Może on być wycięty z papieru lub zrobiony np. z mąki – starożytni robili go z ciasta, czyli z mąki.

znaki chińskiego zodiaku w kole z wpisanymi latami

*Szukamy w kole swego roku urodzenia i sprawdzamy do jakiego znaku chińskiego należymy.

W chińskiej tradycji jeden znak przynosi sukces drugiemu znakowi, a znaki przeciwstawne czują niebezpieczeństwo od siebie, na przykład przeciwstawne znaki Koń i Bawół mogą czuć od siebie niepokój.
Natomiast Kogut nie poradzi sobie z Małpą.

Królik przyniesie ze sobą trzy ważne dni – 26 marca, 27 i 29 marca.

 • 26 marca przyniesie ze sobą szacunek. W tym dniu można wyrazić siebie. Można zrobić coś wyjątkowego, a nawet do krytyki odnosić się z szacunkiem.
 • 27 marca to dzień nauki i to, czego nauczymy się w tym dniu, zostanie z nami na dłuższy czas.
  Jeśli w tym dniu urodzi się dziecko, to przyniesie chwałę rodzinie, jednak wszystko będzie zależało od tego, jaka będzie druga połowa tego dziecka, czyli partner/partnerka.
 • 29 marca to dzień męskiego biznesu, czyli możemy w tym dniu kupować amulety przeznaczone dla biznesu. Biznes będzie zależał od sytuacji w domu – jeśli z żonami będą konflikty, to odbiją się one w pracy z partnerami biznesowymi.
  Kobiety także nie powinny rozniecać konfliktów w tym okresie, a odwrotnie – powinny pomagać swoim mężom, udowodnić im, że są potrzebni.

Dla Tygrysa, Konia i Psa aktywuje się kwiat romantyki, czyli będą sympatyczni dla płci przeciwnej. Zwiększają się u tych znaków romantyczne możliwości.

 • 19 marca to dzień rozłąki i konfliktów, dlatego trzeba o tym pamiętać i lepiej powstrzymać swoją krytykę, i nie wypowiadać zbyt ostro swego zdania.
 • 8 i 20 marca bardzo pozytywne dni na aktywację swych kanałów pieniężnych tylko nie dla tych, którzy urodzili się w roku Węża.

Aby aktywować swoje kanały finansowe, to do 13 marca można nosić coś żółtego na sobie, a to przyciągnie do nas pieniądze. To zalecenie nie dotyczy tych, którzy urodzeni są w roku Psa. Ci ludzie, którzy urodzeni są w roku Psa do 13 marca będą odczuwali spadek energetyczny.

 • Od 13 do 20 marca można na sobie nosić coś zielonego, bo to przyciągnie pieniądze. Nie dotyczy to jedynie ludzi, którzy urodzili się w roku Węża.
 • 21 marca będzie aktywny kierunek Wschodni – bardzo dobre niespodzianki związane ze wschodnim kierunkiem, sukces finansowy.

autor: Emma Lange