Miesiąc Ognistego Węża rozpoczyna się 5 maja a kończy 5 czerwca.
W tym miesiącu może na nas spadać dużo energii. Staniemy się bardziej aktywni, odważni i otwarci. W ludziach obudzi się chęć wygrywania, dochodzenia do swoich celów, przezwyciężania wszelkich przeszkód. Trzeba tylko zauważyć, że każdy ma inne cele. W wielu przypadkach obudzi się wewnętrzny przywódca, który przyciągnie podobnie myślących ludzi, szacunek i wsparcie.
Można podróżować, odkrywać nowe horyzonty. Z łatwością optymizm wejdzie w nasze dusze i będzie uzdrawiający. Ludzie będą chcieli udowodnić, że wszyscy zachowują się inaczej, ale zdolność do pracy i chęć zmiany czegoś zdecydowanie wzrosną.

Możemy teraz znaleźć dowolną pracę, na przykład taką, jaką lubimy. Nie kierujmy się tylko ambicją, weźmy wszystko pod uwagę.
Doskonały czas dla redaktorów i pisarzy, a także nauczycieli, menedżerów, dla ludzi pracujących z personelem.
Jest szansa na rozpoczęcie i zmianę kariery. To czas, który pozwala nam zdjąć starą skórę i ubrać się w coś nowego. Możemy zrobić coś zupełnie nowego dla siebie i być może będzie to promocja, nowa praca lub nowa kariera.

Wąż zasadniczo różni się od Smoka, ponieważ jest bardziej zorganizowany i zrozumiały. Na przykład, jeśli pokłócimy się w miesiącu Smoka, nie czekajmy na litość. Jeśli taka kłótnia nastąpi podczas panowania Węża, wtedy będziemy mieli szansę pogodzić się. Podobnie z miłością – jeśli miłość narodziła się w miesiącu Smoka, wtedy łatwo może umrzeć, czyli “łatwo przyszło, łatwo poszło”. W przypadku, gdy jest to miesiąc Węża, wszystko będzie inne, bardziej zorganizowane i z włączeniem zrozumienia, być może nawet kalkulacji.

Finansowo Wąż jest również spokojniejszy. Smok może sypnąć złotem, ale Wąż za to jest stabilniejszy.
Węże nie lubią, gdy ktoś im doradza, nie lubią hałasu i nacisku. Z tego powodu Los dostosowany do tej energii, nie będzie stanowczo ingerował w nieoczekiwane okoliczności w naszym życiu, nie będzie o nas decydował czy ponosił za nas odpowiedzialności.

Węże są powściągliwe z natury. Nie zawsze są w stanie odpowiednio zbudować i zorganizować komunikację z innymi ludźmi. W związku z tym, komunikacja między partnerami lub rodzicami a dziećmi, będzie równie trudna. Trudno będzie otwarcie mówić o swoich uczuciach. Zatem aby się nie kłócić, włączmy poczucie humoru, które rozproszy wszelkie chmury.

Słabymi miejscami ciała będą trzustka i serce. Tym razem mogą dotknąć tych, którzy mają skłonność do wysokiego ciśnienia krwi i cukrzycy. Postarajmy się trzymać dietę i mniej stresować się. Musimy postarać się wyjaśniać wszystko sami sobie, nawet w najtrudniejszych momentach.
Nie możemy przeciążać siebie, np. zbyt intensywnym treningiem, bo może to źle wpłynąć na mięsień sercowy. Wszystko powinno być robione spokojnie i z umiarem.

Węże wybierają swoich przyjaciół przez długi czas, więc nie należy od razu oczekiwać prezentów. Jednakże jeśli Wąż już wybierze przyjaciela, to jest w stanie obdarzyć go hojnie.
Jeśli nasze cele w tym okresie będą wysokie i dobre, to nie spoczywajmy na laurach i sięgajmy po te cele, nawet jeśli jest to trudne. Wtedy Los może nam przynieść wspaniały prezent. Upór w tym okresie nie jest najlepszym sprzymierzeńcem, szzcególnie podczas dokonywania wyborów. Nie wolno też użalać się nad sobą.
Ten miesiąc jest jak chodzenie na linie bez zabezpieczenia – możemy po niej przejść lub spaść z niej. Zostaniemy przetestowani pod kątem wytrwałości i to we wszystkim – szczególnie w zasadach, które musimy zachować.

autor: Emma Lange