Lipiec jest miesiącem Ziemskiej Kozy. Ziemska Koza swe wpływy zaznaczy miedzy 8 lipca a 7 sierpnia.

Ten okres jest bardzo ważny i będzie wymagał od nas dużej refleksji, a decyzje, które podejmiemy, będą trudne do zmiany. Element ziemi wezwie nas do wykazywaniem się rozumem i powagą, i to we wszystkim. Wszystko będzie poruszało się powoli i musimy być cierpliwi, aby przetrwać, by iść naprzód. W tym miesiącu możemy uzyskać dobry rezultaty, ale tylko wtedy, gdy aktywujemy elementy Ziemi w swoich energiach. Ponadto możemy przyciągnąć wielu fanów, a nawet osoby o podobnych poglądach do swojej pracy, które pomogą nam radzić sobie z brakiem pomysłów i inspiracji.

Okres Ziemi
Od 21 lipca do 7 sierpnia będzie  tzw. “okresem ziemskim”. W tym czasie energia elementów Ziemi jest bardzo silna. Niesie to ze sobą stagnację i bezruch dla wszystkich procesów. Nie zaleca się rozpoczynania prac budowlanych, a także otwierania nowej firmy.
Dla zawierania małżeństwa “Okres Ziemi” jest również niekorzystny.

Ale są daty, które są bardzo korzystne. Każda firma, która rozpocznie swą działalność określonego dnia, otrzyma dużo energii, czyli;
10 lipca, 22 lipca i 3 sierpnia. Jeśli jesteś przedsiębiorcą, to pamiętaj, aby wziąć sobie te daty do serca.

19 i 30 lipca są dniami strat, zobowiązania nie powiodą się.
Jeśli nie masz innego wyjścia i musisz podpisywać dokumenty, podpisywać umowy lub spotykać się z kimś, zdecydowanie aktywuj te dni z dodatkowymi symbolami lub cyframi.

Pisząc o energiach, można zauważyć, że błogosławieństwo finansowe otrzymają ludzie, którzy urodzili się w roku Świni;
♦ (…) 1947, 1959, 1971, 1983, 1995…

Natomiast szczęście w miłości spotka ludzi urodzonych w roku Małpy;
♦ (…) 1944, 1956, 1968, 1980, 1992…

Oczekiwania za panowania Ziemskiej Kozy
Ziemska Koza jest “zwierzęciem” troskliwym, opiekuńczym i zawsze gotowym pomóc swoim przyjaciołom. Aby zaprzyjaźnić się z nią, musisz być lojalny we wszystkim i stworzyć dobre wrażenie na niej. Koza kocha luksus i dlatego niektórzy ludzie nie będą szczędzili dla siebie pieniędzy w tym miesiącu. Jednak ostrożnie, bo to jest element Ziemi, więc kupujmy tylko to, czego potrzebujemy i nie tylko dla siebie, ale też dla domu. Zostaniemy porwani przez relacje rodzinne i opiekę nad rodziną, więc nie przejmujmy się, jeśli w tym okresie zdarzy się coś nieoczekiwanego. Kosmos sprawi, że będziemy spędzali czas z najbliższymi. Będzie wiele działo się w tym okresie.

Koza nie lubi rutyny, ale elementy Ziemi dają wszystko, co poważne, a może nawet nudne. Zatem musimy pokolorować własne życie, wnieść do niego kreatywność i nową energię. Trudno będzie przestrzegać harmonogramu i wszystkich planów, ale cały czas próbujmy się zorganizować.
Praca niezależna może przynieść mniej wyników niż praca w grupie, ale grupa powinna być doskonale skomponowana i powinna składać się wyłącznie z ludzi o podobnych poglądach. Ludzie powinni zostać zarażeni jednym pomysłem, jedynym sposobem na osiągnięcie rezultatów.
Koza Ziemska sprawi, że ludzie będą bardziej powściągliwi i nie zmusi się ich do ujawnienia własnych uczuć, działania z ostrożnością i spokojem.

W tym miesiącu możemy zbliżyć się do sztuki i natury. Poczujemy się dobrze, otoczeni obrazami i muzyką. Nie zapomnijmy częściej wychodzić na łono natury, odwiedzać wystawy i czytać dobre książki. Tylko istnieje ryzyko, że możemy wydać wszystkie pieniądze na bezużyteczne gadżety. Lepiej zainwestować swoją energię w edukację. Nowa wiedza zdobyta w tym okresie pomoże nam zwiększyć swoją pozycję finansową i prestiż.

Bądźmy też ostrożni z energią partnerstwa, ponieważ niepewne romanse, które zwiążą się w tym miesiącu, nie przyniosą nam szczęścia i będą niestabilne. Pomyślmy o przyszłości – Koza nie zawsze wie w jaki sposób dowiedzieć się co na nią czeka. Warto posłuchać innych znaków i ludzi, którzy inaczej postrzegają sytuację.

Dla tych, którzy urodzili się w roku lub miesiącu Tygrysa, czyli;
(…) 1950, 1962, 1974, 1986, 1998…

Ten czas może być czasem oddawania długów. Tygrysy mogą czuć się bezbronne. Manipulanci będą próbowali oszukać lub pozbawić czegoś niektóre Tygrysy, więc muszą one uważnie obserwować wszystko, co je otacza. Jeśli znajdą się w centrum jakiegoś oszustwa, powinny wziąć to jako lekcję życia.

Węże mogą spodziewać się wahań nastroju i energii, wszystko pójdzie źle – nie tak, jak chcą.
Wszystkie inne znaki powinny wykazywać cierpliwość, powinny pracować we własnym trybie. Nie bójmy się opóźnień, że przyniosą coś złego, bo czasami trzeba się zatrzymać, aby zyskać siłę, by móc przeskoczyć przez otchłań – tak zgrabnie, jak to robią te silne i skoczne zwierzęta.

autor: Emma Lange