Święto Jul to czas, gdy nocna bogini zstępuje na Ziemię i przynosi ze sobą chłód. Jest to najdłuższa noc w roku i najkrótszy dzień. Uważano, że po zakończeniu nocy narodzi się Bóg Słońce i na świecie pojawia się Nowa Nadzieja. Jest to święto domowników, gdy wszyscy zbierają się wokół domowego ogniska. Związane jest z nowymi życzeniami, zapotrzebowaniami, planami. W domach koniecznie w tym czasie powinniśmy stawiać zielone drzewko, czyli choinkę. Drzewko symbolizuje nowe cele, dążenia. Odbija więź pomiędzy Ziemią a Niebem, pomiędzy niebem a ludźmi. Stawiając drzewko w domu, dajemy duchom obietnicę, że zadbamy o swoje cele, o swoje marzenia, że nie będziemy pasywni, będziemy przejawiać mądrość. Kobiety w tym czasie dużo śpiewały. Uważano, że poprzez śpiewanie zachęcają nowych potomków do wejścia do rodu. Kobiece pieśni wysyłano nowo narodzonemu Słońcu, które napełniało się siłą. Słońce odwdzięczało się dobrym urodzajem.
W tym dniu palono dużo drewna, a popiołem z drewna posypywano ziemię, by uzdrowić ją. Palono także kukłę przedstawiającą starą kobietę, która zrobiona była z drzewa. Uważano, że dzięki temu na pewno żadna wiedźma nie wejdzie do domu i dom będzie pod ochroną dobrej magii.

W tym roku Święto Jul wypada w 15 dzień księżycowy (o dniach księżycowych piszemy w naszym kalendarzu biodynamicznym w kategorii „astrologia”). Oznacza to, że Słońce w tym roku da nam ochronę przed kłamstwem, manipulatorami, ciężkimi przypadkami. Przede wszystkim Słońce będzie pomagało tym, którzy będą poszerzali swoją świadomość. Wszystko co nowe i wszystko, co wniesiemy do naszego życia, przyjdzie za zgodą Nieba.
Wszystkie dary Słońce da za zgodą Nieba. Słoneczny Król nie pomoże tym, którzy zapomnieli o woli bożej. Nie pomoże tym, którzy będą czuli się Bogiem, którzy będą chcieli manipulować innymi ludźmi. Złoty Król może rozgniewać się i nasze plany nie ziszczą się.
Każdy z nas powinien być subtelny i uważny do drugiego człowieka – duch powinien zbliżyć się do Nieba.
Uważano, że jeśli święto wypada na 15 dzień księżycowy, to zbyt szybko wzrastający sukces będzie oznaczał, że sam Król Słońce nas sprawdza – sprawdza nasze sumienie, czy jesteśmy w stanie odrzucić zarozumiałość, dumę. Ostrożność to niezbędne słowo, a zgoda na sukces przyjdzie tylko wtedy, gdy Złoty Król zobaczy u nas pokorę i entuzjazm. Trzeba nauczyć się nie tylko akceptować zbiegi okoliczności, a zrozumieć jeszcze mechanizmy ich działania. Intuicja wzrasta, dlatego nie warto jej odrzucać. Mogą spotkać nas różne zakręty życiowe, ale zmiany wyjdą na dobre, jeśli będziemy na nie gotowi. Jeśli będziemy gotowi na zmiany, to nie pogorszymy karmicznych aspektów. Musimy być przygotowani, świadomie dojrzali. Powstanie wiele duchowych zmian, ale Złoty Król będzie wymagał elastyczności, wrażliwości do wszystkich zbiegów okoliczności. Wszystko będzie się subtelnie zmieniało, rzeczywistość będzie dojrzewała bardzo długo. Na każde wydarzenie należy popatrzeć bardzo uważnie, a wszystko należy odbierać jako dar, który dostajemy od Króla Słońce.

W numerologii celtyckiej nie ma liczb mistrzowskich – ani 11, ani 22, ani 33, itd. Są jedynie wibracje proste, czyli dwójki, czwórki, szóstki. 

Co Święto Jul przyniesie w ciągu nadchodzącego roku poszczególnym wibracjom?

1
Król Słońce obiecuje zmiany, da możliwość pójścia do przodu, ale trzeba będzie wyrzec się egoistycznych zapotrzebowań. W przeciwnym wypadku wszystko zostanie zniszczone, spalone, a sukces nie będzie mógł przebić się przez pole twojego egoizmu.

2
Może pojawić się coś nowego, bo Król Słońce uważa, że w twoim życiu potrzebna jest świeżość. Może pojawić się nowy pogląd na sytuację. Król Słońce zmusza cię do działania, do aktywnego życia. Jeśli pójdziesz naprzód, to wszechświat będzie cię wspierał.

3
Jeśli będziesz opiekuńcza i będziesz pomagała innym, to twe życie będzie się rozwijało i doprowadzało do tego, co jest ci potrzebne. Pojawi się możliwość wzrostu, ale tylko wtedy, jeśli zachowasz czystość duszy.

4
Pojawią się duże zmiany, ale najważniejsze, to nie uginać się pod nimi. Musisz przyjąć te zmiany i chcieć ich, a wtedy wszystko pójdzie gładko. Będzie to jednak wymagało odwagi. Zmiany mogą przynieść możliwości, dlatego ważne chcieć.

5
Król Słońce zapyta – co zrobiłeś dla bliskich, ile masz w sobie człowieczeństwa? Jeśli jesteś dobry, to będziesz chroniony i nic złego nie przyjdzie do ciebie. Jeśli nie ma w tobie zazdrości, to przyjdzie do ciebie radość, a wrogowie odpadną. Może ci się wydawać, że wszystko straciłeś, ale po czasie zobaczysz, że dużo zyskałeś.

6
Nie warto myśleć infantylnie, bo jest tylko jedno dziecko – to nowo narodzony Król Słońce. Życie nakazuje, abyś włączył się do odpowiednich procesów, a jest to możliwe tylko za pomocą wewnętrznej uczciwości i akceptacji odpowiedzialności. Musisz stać się dorosły.

7
Spójrz dookoła i zauważ pozytywne rzeczy, rób prawidłowe wywody, stań się błogosławieństwem dla innych, poczuj ich energię. Ważne będzie komu służysz.

8
Król Słońce dał ci olbrzymią siłę i moc. Siła ta pomoże ci realizować wszystkie projekty i życzenia. Wykaż dużo więcej zdecydowania i woli, a sukces sięgnie nieba.

9
Musisz uczciwie przyznać się do swoich słabości, sama przed sobą. Będziesz musiała przyznać się do swoich wad, bo inaczej transformujące i destrukcyjne działanie tej energii, będzie niszczyło cię od środka. Król Słońce daje możliwość otwarcia się na samą siebie, zrozumienie siebie i życia w zgodzie ze sobą.

autor: Emma Lange