Mój domu mój świat – jak naładować energię domu, by nasze dzieci uczyły się, aby dostosowały się do otaczających je warunków życiowych?
Są symbole, które pomagają uczniom i studentom włączać możliwości mózgu i sprawiają, że mają oni większą chęć do nauki. Ludzie już dawno zrozumieli, jak ważna jest wiedza, kultury, które zawierają w sobie głębokie mistyczne tradycje. Każdy uczeń miał twój talizman/symbol. Uczniem nazywano człowieka, który rodzi się na nowo, który dostaje nowe cechy, który idzie skomplikowaną i tajemniczą drogą. Trzeba mu zawsze pomagać i powinien mieć dobrych towarzyszy obok, rodziców oraz pozytywnie nastawione do niego Anioły. To spostrzeżenie spowodowało, że narodziło się mnóstwo symboli /talizmanów, które miały im w tym pomóc.

dwa płomienie palące się kadzidła

OGIEŃ
Ogień uważa się za symbol mądrości. We wschodnich tradycjach obraz płomienia, który symbolizuje wiedzę oświeca, rozgrzewa, nie jest niebezpieczny dla tego tego człowieka, który chce się do niego zbliżyć. Jednak niebezpieczny może być dla tych ludzi, którzy nie chcą wkładać w coś wysiłku. Wizerunek ognia, płomienia, ogniska można narysować, na przykład na okładce zeszytu, na książce, umieścić go w tornistrze u dziecka, czy w indeksie u studenta. Dobrze też ubierać dziecko w kolory ogniste takie, jak czerwień, kolor pomarańczowy i żółty.
Obraz ognia niesie w sobie mądrość. Tam gdzie siedzi dziecko uczące się, można umieścić obraz przedstawiający płomień. Możemy palić świeczki, kominek, powiesić coś w kolorze czerwonym, żółtym lub pomarańczowym. Uważajmy jednak, by koloru czerwonego nie było zbyt dużo, ponieważ kolor czerwony stymuluje system nerwowy i może wywołać podrażnienie u dziecka, i mogą nastąpić u niego wybuchy gniewu.

KLON
Klon jest symbolem ognia – jest związany z naszym tematem. Jeśli wokół biurka, czy na ścianie położymy parę liści klonu, to dziecku będzie łatwiej skoncentrować się, a pamięć jego wyostrzy się. Jego oczy też będą mniej zmęczone.     zielony liść klonu

WĄŻ i SOWA
Jednym z najbardziej starożytnych symboli jest wąż. Wąż zawsze znajdował się na nakryciu głowy kapłanów. Kapłani w starożytnych czasach władali wiedzą o książkach i nauce.
Wąż był starożytnym alchemicznym symbolem medycyny. Był symbolem mądrości i tajemnej wiedzy. Jeśli głowa węża jest opuszczona, to mówimy o tym wężu, który kusił, który popycha człowieka do niższych stref, dlatego trzeba być ostrożnym, robiąc amulet swojemu dziecku.

sowa

Natomiast Sowa jako symbol mądrości przyszła do nas z Grecji i ożywiła się w naszym bajkowym panteonie. Zawsze towarzyszyła bogini mądrości Atenie. W Europie sowa tradycyjnie kojarzy się z celtyckimi mędrcami, druidami i magikami z legend. Nie nadaremno nawet w książce J.K.Rowling w Harry Potterze sowy żyją w rodzinach magów, roznoszą pocztę.
W starożytności proces gromadzenia wiedzy uważano za magiczne działanie człowieka, który posiadał wiedzę. Uważano go często za Maga lub Wiedźmina, czyli każdy uczeń lub student to jest potencjalny Mag. Oznacza to, że Sowa w postaci statuetki, czy jakiejś zawieszki do długopisu, etui do telefonu zawsze będzie pomocna.

autor: Emma Lange

Poprzedni artykułKalendarz Słoneczny – 20 marca 2018
Następny artykułKalendarz Słoneczny – 21 marca 2018
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.