bóg słowiański Jaryła

W tym okresie przejawia się energia słowiańskiego JARYŁY (można go nazwać słowiańskim bogiem). W związku z tym świętem kobiety mogły się upiększać, chodzić po łąkach, po ziemi i gromadzić w taki sposób energię ziemi. Energia ziemi jest energią praktyczności, dostatku, pomyślności. To miesiąc na otwarcie duszy. Właśnie teraz Anioły rozmawiają z nami poprzez sny. One uprzedzają nas co może się wydarzyć.

JARYŁA oznacza młodą osobę, pełną sił, namiętną. Ludzie urodzeni między 21.03 – 20.04 otrzymują miłość bogów, są obdarowani dobrą energią.
Mężczyźni są silni, a kobiety oprócz siły, którą dostają od boga, są jeszcze wierne.
JARYŁA jest to bóg wiosennego Słońca. W miesiącu panowania JARYŁY uważajmy na składane obietnice. Obietnice są niezwykle silne i jeśli nie dotrzymamy słowa, to spotka nas za to kara.

JARYŁA nie znosił sprzeciwu. Urodzeni w tym czasie charakteryzują się tym, że podejmują się takich rzeczy, których nikt do tej pory nie robił. Pomaga im wiara w dobroć. Mają silny temperament. Pracują samodzielnie, nie odnajdują się w pracy zespołowej. Potrafią brać dużo obowiązków na siebie. Potrafią tylko liczyć na siebie. Ważne by ludzie urodzeni w tym czasie nie kierowali się gniewem, nie dopuszczali do siebie gniewu.
Ludzie Ci powinni mieć wszystkiego pod dostatkiem. Dużo pracy, mnóstwo miłości, dużo zainteresowań. Powinni mieć cały czas nowe bodźce do działania i muszą się pogodzić z tą energią.

Energia tego okresu, będzie nas zmuszała do pogodzenia się z nią, z tym, że nie może być inaczej. Zapanował nowy porządek, przyszła nowa siła, dlatego też trzeba działać.

W okresie od 21 marca do 20 kwietnia na wszystkich ludzi będzie mocno wpływać energia ich dnia urodzenia. Dzięki tym poszczególnym dniom będziemy mogli określić jakie energie wpływają na nas.

M – mężczyzna
K – kobieta

PONIEDZIAŁEK
M. Kieruje się wyobraźnią. Potrzebuje bardzo dużo miłości, delikatności. Samotność nie jest wskazana w tym czasie.
K. Będzie w tym czasie odczuwać potrzebę dzielenia się z innymi swoim ciepłem, musi przepracować swoje uczucia. Nieprzepracowane uczucia będą blokować jej sukces.

WTOREK
M. Ważne są dla niego zasady. Jeżeli w tym czasie nastawiony jest entuzjastycznie, to uda mu się pokonać wszystkie przeszkody. Zasady może ustalać jego matka. Odgrywa bardzo dużą rolę to, czy mężczyzna będzie miał poczucie humoru. Jeżeli podejdzie do przeszkody z uśmiechem, to ją pokona
K. Odpracowuje swoje problemy i swój sukces poprzez szczodrość. Im więcej będzie w tym czasie oddawać, dzielić się, tym więcej otrzyma od losu. Dla tej kobiety los jest porównywalny z grą. Jakie zasady wprowadzi, taki los będzie miała.

ŚRODA
M. Szuka szczerości. Nie zawsze jest w stanie sam się otworzyć. Emocje, namiętność mogą doprowadzić do zniszczenia siebie samego. Musi przepracować swoje negatywne energie, żeby nie było dużych amplitud uczuć, a przede wszystkim gniewu. Jak wszystko będzie uporządkowane, to zdobędzie sukces.
K. Musi wstrzymywać się i powinna poszukać stałości. Czasami jest nieufna i wątpiąca. Jej karmicznym problemem jest odszukanie ludzi będących wobec niej szczerymi. Jeżeli ma takiego szczerego przyjaciela w swoim otoczeniu, albo jakiś stały biznes, to nie powinna się z nim rozstawać – nie może porzucać .

CZWARTEK
M. Boi się rutyny, a to właśnie rutyna pomoże mu w spełnieniu się wszystkiego. Dzięki rutynowym działaniom poczuje się szczęśliwy.
K. Może być nieco niecierpliwa, trochę sentymentalna. Ogólnie lubi wolność, tylko musi wracać co jakiś czas do dzieciństwa, bo wspomnienia są jej amuletami. Przyniosą jej wypełnieni pozytywna energią.

PIĄTEK
M. Ważne jest dla niego męskość, delikatność. Pochwały wypełniają go dobrą energią i wpływają pozytywnie na sukces.
K. Jest romantyczna, opiekuńcza i potrzebująca opieki od innych. Może to też być Anielska opieka, więc powinna oddawać się opiece Aniołów. Może też być opieka słoneczna od natury. Niestraszna jej emocjonalna samotność.

SOBOTA
M. Musi nauczyć się trzymać w tajemnicy swoje plany, nie mówić o nich nikomu. Taki mężczyzna może mieś karmiczną nieufność do innych. Im bardziej skryty, tym bardziej mu to pomoże nie przyciągać pechowych wydarzeń.
K. Jest tajemnicza. Ważne jakie słowa wypowiada, bo słowa wypowiedziane nie w swoim czasie, słowa złe, mogą z jej losem zrobić coś złego.

NIEDZIELA
M. Jego sukces będzie stanowiła kobieta, którą odnajdzie. Jeżeli znajdzie dobrą kobietę, to znaczy, że wszystko mu się uda, wszystko będzie dobrze.
K. Jest bardzo silna, namiętna. Musi nauczyć się ustępować, iść na kompromis. Przejawiając takie cechy, dopiero wtedy dostanie od losu szansę.

Rytuał, który można wykonać w okresie od 21 marca do końca kwietni, a podczas rosnącego Księżyca. Rytuał jest na dobrobyt i powodzenie.

MAGICZNY WORECZEK

Woreczek wykonujemy własnoręcznie, najlepiej z zielonej tkaniny (symbol pieniędzy, dobrobytu materialnego), szyjemy ręcznie.
Do woreczka wkładamy szczyptę bazylii, szczyptę mięty, 3 szczypty gruboziarnistej soli, wysuszoną skórkę z 3 jabłek, 3 miedziane monety, 1 z białego metalu.
W czasie wkładania akcesoriów do woreczka wypowiadamy słowa:

WSZYSTKIE TRUDNE SPRAWY JUŻ ZA MNĄ, WSZYSTKIE ŁATWE SPRAWY SĄ PRZEDE MNĄ
A DOBROBYT POŚRODKU.

Wypowiadane słowa powtarzamy 3 razy!
Woreczek wieszamy w miejscu, gdzie załatwiamy wszystkie sprawy (tam, gdzie mamy komputer, w biurze, tam gdzie jest nasza energia działania). Regularnie na początku każdego tygodnia za pomocą rąk przekazujemy swoją energię – mieszamy zawartość palcami, myśląc o jego magicznym działaniu.

Rytuał wspiera naszą energię.

autor: Emma Lange