Najważniejszym aspektem jest bardzo dobre oczyszczenie twarzy. Zanieczyszczonych i zapchanych porów skóry nie ma sensu zmniejszać – musimy najpierw pozbyć się wyprysków, stanów zapalnych skóry.

  • Robimy miękki peeling enzymatyczny, który oczyszcza pory, ulepsza cyrkulację krwi oraz wygładza.
  • Nie wolno myć skóry twarzy gorącą wodą i robić kąpieli parowych, bo przynosi to dosłownie traumatyczne doznania skórze.
  • Bardzo dokładnie trzeba zmywać makijaż.
  • Starajmy się nie wyciskać pryszczy, gdy znajdują się w stanie zapalnym.
  • Po tych wszystkich procedurach oczyszczających, twarz należy zmyć tonikiem, a najlepiej tonikiem, który zawiera w sobie cynk, ponieważ cynk uspokaja skórę i od razu działa obkurczająco na pory.
  • Kilka razy w tygodniu należy skórę przecierać kawałkiem lodu, ponieważ lód tonizuje skórę i zwęża pory.

Aby zmniejszyć rozszerzone pory, można samodzielnie przygotować specyfiki.

1.Maseczka z białej glinki.
Białą glinkę mieszamy z wodą. Kładziemy na twarz na 15-20 minut. Nie należy od razu zmywać twarzy pod bieżącą wodą, a najpierw należy twarz lekko spryskać wodą, by glinka nie popękała na skórze. Możemy zrobić najpierw wilgotny kompres lub tak, jak wcześniej napisaliśmy, spryskać lekko wodą i dopiero wtedy zmyć.

2.Wykorzystujemy naturalne owocowe/kwas.
Można zrobić maseczki ze świeżych owoców, na przykład z winogrona, z jabłka, itd. Do owoców dodajemy białko kurze i trochę cytryny.

3.Olejki eteryczne.
Bierzemy olejek eteryczny z orzecha laskowego lub czarnego kminku. Dodajemy do wody i myjemy tym twarz. Olejki uspokoją napiętą skórę i zlikwidują stany zapalne.

4.Miękki peeling z płatków owsianych.
Płatki owsiane zalewamy gorącą wodą i czekamy aż ostygną. Można mieszać płatki owsiane z nasionami pomidora lub sokiem z cytryny. Taki peeling radzi sobie lepiej, niż drogie peelingi zakupione w drogerii.

autor: Emma Lange

Poprzedni artykułLiczby w Naszym Życiu
Następny artykułMatka i Syn
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.